BMW R850R rady, zkušenosti , info :-)

motorky, které patří hlavně na silnici...
Uživatelský avatar
Charlie
Příspěvky: 3424
Registrován: úte 27. led 2009 22:55:04
Moto: BMW R1200GS ADV

Re: BMW R850R rady, zkušenosti , info :-)

Příspěvekod Charlie » úte 20. kvě 2014 8:37:29

Tady máš anglický servisní návod: http://www.bmwmotoclub.cz/servis/files/ ... Manual.pdf

Najdeš tam i specifikace olejů. Mám obavu, že rozsáhlý návod v češtině neexistuje.

Charlie ;)


Uživatelský avatar
Nitro
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 20. úno 2014 22:25:27
Moto: BMW R850R
Bydliště: Podkrkonoší

Re: BMW R850R rady, zkušenosti , info :-)

Příspěvekod Nitro » úte 20. kvě 2014 3:42:42

Tak jsem tu zase po delší odmlce :-)
A tady je zatím těch pár zkušeností co mám .
Motorečka má najeto od konce března už 1765 km a funguje k mé naprosté spokojenosti .

Co je přetrvávající problém jsou informace respektive jejich fatální nedostatek .
Doposud se mi nepodařil sehnat manuál v češtině ( jen anglicky neuplný a německy ) v obojím dost plavu pač ani jeden jazyk neumím tak mam obavu abych něco nezkonil .
Pak se mi nepodařilo určit jaké svíčky jdou do motoru ( výrobce píše Bosch FR 6 DDC ) které se už zřejmě sehnat nedají a bohužel nikde jsem nesehnal porovnávací tabulku k určení jejich ekvivalentu NGK nebo Brisk ( u NGK je ještě potíž jak určit svíčku z Japonska a z Francie ) . Původní svíčky už v mašině nejsou (jsou tam NGK R BKR 7 EKC ) což asi nebude asi úplně ono pač se jí nechce moc startovat za studena .

Druhý problém jsou provozní kapaliny , jaké oleje , jejich specifikace atd motorový převodový a do kardanu ( je to smutné ale bohužel ani nevím jestli mám spojku mokrou nebo suchou , z manuálu to nevyluštím )

Přeji všem krásné počasí a hodně šťastných kilásků

Uživatelský avatar
Charlie
Příspěvky: 3424
Registrován: úte 27. led 2009 22:55:04
Moto: BMW R1200GS ADV

Re: BMW R850R rady, zkušenosti , info :-)

Příspěvekod Charlie » čtv 20. úno 2014 22:42:48

Tak velká gratulace a ať Ti moto dobře slouží. Není to obvyklé BMW v našich končinách, ale pár majitelů se tu najde a jistě se podělí o zkušenosti.

Jako servis Ti mohu doporučit našeho partnera Car Servis: http://www.carservispraha.cz

Charlie ;)

Uživatelský avatar
Nitro
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 20. úno 2014 22:25:27
Moto: BMW R850R
Bydliště: Podkrkonoší

BMW R850R rady, zkušenosti , info :-)

Příspěvekod Nitro » čtv 20. úno 2014 22:36:18

Přeji pěkný den , Před vánocemi jsem si splnil sen a pořídil jsem si po letech konečně motorečku :-) . Schánim sice info kde se dá ale většinou je to ala strejda Google takže většinou německy což se moc nechytám . Kdyby jste se podělili o jakékoliv info budu moc vděčný .


Zpět na “ON ROAD”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host