Ochrana uší na cestovní moto

motorky, které patří hlavně na silnici...
Uživatelský avatar
kuky
Příspěvky: 46
Registrován: čtv 13. srp 2015 16:38:59
Moto: BMW R1200GS ADV
Bydliště: Praha východ

Re: Ochrana uší na cestovní moto

Příspěvekod kuky » ned 10. kvě 2020 1:03:27

Já mám Schubrtku a jsem spokojený po všech stránkách. Hlavu máš jen jednu a myslím,že přilba je to nejdůležitější z motorkarske výbavy. Co se týká toho hluku......vyzkoušej a uvidíš jak obrovský je to rozdíl.....caber vs. Schubert. Přeji šťastný rozhodování. :palec:

Uživatelský avatar
Štepán
Příspěvky: 18
Registrován: sob 04. dub 2020 11:16:59
Moto: BMW R1200RT (2006)

Re: Ochrana uší na cestovní moto

Příspěvekod Štepán » čtv 07. kvě 2020 20:12:47

No helma je jedna z alternativ. Mám asi 2 roky starou Caberg Duke 2 (https://obchod.bikerscrown.cz/e-shop/ca ... gLK2_D_BwE).
Není to žádné terno, já vím, ale když jsem ji kupoval, tak se mi zdála ok. Teď koukám po Schuberth C4 Pro, ale je dost drahá a nevím, zda je v tom odhlučnění takový rozdíl...
Jakou helmu máš ty?

Uživatelský avatar
kuky
Příspěvky: 46
Registrován: čtv 13. srp 2015 16:38:59
Moto: BMW R1200GS ADV
Bydliště: Praha východ

Re: Ochrana uší na cestovní moto

Příspěvekod kuky » ned 26. dub 2020 21:41:13

Ahoj Štěpáne,
nepoužívám nic.Zaklapnu helmu a jedu.....poslouchám přes interkom muziku, nebo poslouchám motor. Ani jedno mě nevadí. Okolní vítr nevnímám, max když se o mě opírá, ale zvuk ne....to ne. Myslím si, že je to zvolenou helmou, nebo třeba i stářím helmy. Někde netesni, nebo nedoléhá. Řešil bych helmu.
Nebo jeste mě napadá...plexi, jestli tam je. Může ti vytvářet ten zvuk za jízdy, nebo zrcátka, zkrátka něco na motorcestě.
Ale.spíš. bys vsadil na tu helmu.Čau

Uživatelský avatar
Štepán
Příspěvky: 18
Registrován: sob 04. dub 2020 11:16:59
Moto: BMW R1200RT (2006)

Ochrana uší na cestovní moto

Příspěvekod Štepán » pát 24. dub 2020 20:13:46

Ahoj,
přesedlal jsem z choppera na cestovní moto a pořád řeším téma ochrany uší před tím kraválem, co vydává vzduch proudící kolem helmy. Bohužel jsem několik let špunty vůbec nepoužíval a díky tomu mám v uších něco špatně (takové chrčení při nadměrném okolním hluku). Takže ten proudící vzduch kolem helmy v mých uších probouzí hodně nepříjemné chrčení. Na chopperu to bylo cca od 80 km/hod., teď, díky velkému plexi je to až 100 km/hod. a více. Někdy stačí ale i blbý vítr z boku a nebo protivítr.
Momentálně používám klasické špunty do uší a mám starší vyklápěcí přilbu Caberg. Na helmě mám BT modul a vevnitř mikrofon a takové ty sluchátka na suchém zipu. Se špunty je musím mít úplně nahlas, abych něco málo slyšel. Není to ideální.

Takže dotaz na vás, co používáte?


Zpět na “ON ROAD”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti