Zimní pneumatiky na motocykly

Barbora07
Příspěvky: 2
Registrován: úte 18. zář 2018 11:57:54
Moto: Suzuki

Re: Zimní pneumatiky na motocykly

Příspěvekod Barbora07 » stř 05. čer 2019 17:09:27

Já ti nevím, ale raději bych dal přednost od mitasu https://www.bolder.cz/moto-pneu

Uživatelský avatar
sup
Příspěvky: 80
Registrován: sob 09. kvě 2009 9:36:50
Bydliště: Dolánky nad Ohří

Re: Zimní pneumatiky na motocykly

Příspěvekod sup » stř 16. lis 2011 19:53:07

Charlie díky.
K videu:
Takové krásné Géeso a takhle s ním klepat o zem, chudinka :plac:. Navíc se mi zdá že se to udává někde na zamrzlé hladině, bál bych se že motorku utopím.

K tématu:
Jsem si vědom že můj dotaz byl trochu neobvyklý, že u nás se většinou motorky na zimu dávají spinkat. Také jako ty nerad motky prosoluji (následek - nefunkční, zkorodované konektory, sežraný hliník atd). Ale mám ještě to prastaré Káčko. Je neprodejné ale plně funkční. Mám k němu vztah a tak s ním občas jezdím offroad výlety abych si udržoval fyzičku. Hodlám namontovat vyšší blatníky a trochu terénní gumy. Sice je to těžký cesťák ale s tím se nějak poperu. Rád se na tom projede i syn. Otázkou je zdali seženu vhodný rozměr gum. No a když nové gumy tak bych samozřejmě chtěl aby vyhovovali "zimnímu předpisu" :?:.
Přílohy
Polní cesty resized.jpg

Uživatelský avatar
Charlie
Příspěvky: 3424
Registrován: úte 27. led 2009 22:55:04
Moto: BMW R1200GS ADV

Re: Zimní pneumatiky na motocykly

Příspěvekod Charlie » stř 16. lis 2011 12:53:24

Ahoj Franto,

osobní zkušenost se zimní pneu na moto nemám. Přišlo mi škoda ničit motorku na nasolených českých silnicích.

Zimní moto-pneu vyrábí např. firma HEIDENAU.

Charlie ;)


Uživatelský avatar
sup
Příspěvky: 80
Registrován: sob 09. kvě 2009 9:36:50
Bydliště: Dolánky nad Ohří

Zimní pneumatiky na motocykly

Příspěvekod sup » stř 16. lis 2011 9:35:47

Jezdím i v zimě a tak bych, když je na vozovce sníh nebo led, měl mít obuty zimní gumy, jak jsem pochopil z informací o příslušném zákonu. Ne že bych to vyhhledával, ale občas to člověk neodhadne a najednou sněží nebo mrzne. Tedy gumy se symbolem sněhové vločky a znakem M S (mud snow), navíc se vzorkem min 4mm hlubokým. Tomu normální silniční pneumatiky které mám nevyhovují. Nemám zkušenosti z těma špuntovejma gumama co někteří z nás mají (většinou) na Géesech. Jsou takové gumy zimní? S těmy znaky jak jsem popsal? Mitas, Metzeler, nebo které? Předem díky za informaci. Franta Vorel.


Zpět na “DOPLŇKY A PŘÍSLUŠENSTVÍ”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů