Novinka - INTERPHONE F5

Uživatelský avatar
Štumby
Příspěvky: 44
Registrován: ned 07. srp 2011 22:31:30
Moto: BMW R1200RT
Bydliště: Klatovy

Re: Novinka - INTERPHONE F5

Příspěvekod Štumby » čtv 24. kvě 2012 21:18:27

Software jsem nainstaloval a mám dotaz. Nevíte jak tam dostat češtinu?
Díky
BMW R 1200 R r.v.2005

Uživatelský avatar
JiT
Příspěvky: 193
Registrován: stř 14. dub 2010 16:04:29
Moto: BMW R1150GS - Slunečnice
Tel: Xiaomi Redmi Note 4 :-)
Bydliště: Kladno (to u Prahy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinka - INTERPHONE F5

Příspěvekod JiT » čtv 24. kvě 2012 11:48:22

Charlie píše:...
Naději jsem dával pouze BT komunikaci do 10 m. Komunikace na větší vzdálenost běhá na jiném systému než BT a jistě je pro každého výrobce unikátní.

Řekl bych obecně, že kompatibilitu očekávat nelze.

Doplním, že kdyby chtěli, tak by mohli, ale jsou to ... To je typický vendor-lock. Jako M$, jako Apple,...
Hele: http://bluetoothinsight.blogspot.com/2008/01/bluetooth-power-classes.html
Zejména se zaměřte na "Class 1". Ano, žere to, ale kde je problém se na tý motorce napojit na síť. A nepohodlné to nebude. Zaplatit daň jeden kablík za výhodu, že tam nemusím mít další bazmek...
QOTD:
"Rule of Life #1 -- Never get separated from your luggage."

Uživatelský avatar
Charlie
Příspěvky: 3424
Registrován: úte 27. led 2009 22:55:04
Moto: BMW R1200GS ADV

Re: Novinka - INTERPHONE F5

Příspěvekod Charlie » čtv 24. kvě 2012 11:38:56

Vyšel nový software pro INTERPHONE F5 s označením R95.

Zahrnuje tyto změny:
1. po instalaci aktualizace R95 si můžete nově zapnout/vypnout "hlasovou nápovědu", kterou slyšíte pří přechodu mezi menu
2. opravu chyb RDS při přelaďování stanic

Charlie ;)

Uživatelský avatar
Charlie
Příspěvky: 3424
Registrován: úte 27. led 2009 22:55:04
Moto: BMW R1200GS ADV

Re: Novinka - INTERPHONE F5

Příspěvekod Charlie » ned 04. bře 2012 12:28:41

Já jsem zkoušel před 2 lety spárovat INTERPHONE F4 s nějakou Scala Rider, ale úspěch se nedostavil. Byl to jen hokus-pokus, ani jsem nedoufal, že by to mohlo vyjít. Naději jsem dával pouze BT komunikaci do 10 m. Komunikace na větší vzdálenost běhá na jiném systému než BT a jistě je pro každého výrobce unikátní.

Řekl bych obecně, že kompatibilitu očekávat nelze.

Charlie ;)

Uživatelský avatar
Štumby
Příspěvky: 44
Registrován: ned 07. srp 2011 22:31:30
Moto: BMW R1200RT
Bydliště: Klatovy

Re: Novinka - INTERPHONE F5

Příspěvekod Štumby » čtv 01. bře 2012 7:55:06

Tomáši díky za vysvětlení. Uz to chápu. Dulezite je, ze to dokáže přijmout dva telefony a je to přesně jak říkáš. Jsem spojen přes BT s PMR (což bere jako telefon) a kdyz me někdo vola na iPhone a já ho ručně přijmu, tak BT PMR jde do pozadí a po ukončení hovoru dále bez problému šlape.
GPS jsem ještě nezkoušel. Jinak musím potvrdit, ze F5 pro me funguje zatím na jedničku.
Jeden dotaz (vím ze to asi stejne nejde) :-) nezkoušel jste jestli funguje sparovat Intercom s jinou značkou? (nolan, Scala atd) pro zenu stejne poridim asi F4 nebo tak něco :-)
Každopádně díky za info
BMW R 1200 R r.v.2005

Uživatelský avatar
TomasTT
Příspěvky: 25
Registrován: pon 09. bře 2009 21:30:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinka - INTERPHONE F5

Příspěvekod TomasTT » čtv 01. bře 2012 1:16:43

Ano, F4 i F5 má tzv. multipoint - to znamená že jde spojit ze spárovaných zařízení (s BT profilem telefon) dvě současně (první dvě které najde aktivní) ale jen jedno z nich může mít aktivní hovor. Myšleno je to asi tak, že můžeš mít spárované a připojené dva telefony (soukromý a firemní) a předpokládá se, že ti lidi nevolají současně. Jakmile zvedneš první a mluvíš, tak ten druhý vyzvání ale do sluchátek se to nedostane do ukončení hovoru s tím prvním. Přepínat to pokud vím nejde a priority to taky nemá - prostě ten který vyzvání jako první a ty ho zvedneš, ten jede a do ukončení ten druhý ignoruje. Možná záleží na typech telefonu ale kombinace BB + Nokia funguje tak jak píšu.
Pokud spáruješ tímhle způsobem něco jiného než telefon, tak předpokládám že v sadě profilů to má ten správný, jinak by se to nepřipojilo vůbec ale nebude ti to fungovat jak potřebuješ, protože to bere jako dva telefony s rovnocennou úrovní.
Něco jiného je GPS, protože v tom profilu navigace je něco, podle čeho Interphone pozná že jde o navigaci a dokáže už s prioritou pracovat.
Obrázek partner BMW MOTOCLUB CZ

Uživatelský avatar
Štumby
Příspěvky: 44
Registrován: ned 07. srp 2011 22:31:30
Moto: BMW R1200RT
Bydliště: Klatovy

Re: Novinka - INTERPHONE F5

Příspěvekod Štumby » stř 29. úno 2012 0:13:23

Tak a mám zde první možná zádrhel. Nevím jak jsou nastaveny jednotlivé priority pro BT.
Jelikož používám BPA 100 G jako BT převaděč pro vysílačku a také mám připojený Iphone přes BT vypadá to, že je bere jako dva telefony???
Teď otázka:
Jakou prioritu dostane který BT? (BPA 100 G, Iphone, GPS Tom Tom 930)
Jak přepínat mezi jednotlivými BT, v manuálu toho moc není...... :sok:
Představu bych měl asi následující:
Budu poslouchat BT BPA 100 G (PMR ALINCO) a někdo mi zavolá na mobil, ten by měl dostat prioritu........ je to takto možné???
Díky za rady
BMW R 1200 R r.v.2005

Uživatelský avatar
Charlie
Příspěvky: 3424
Registrován: úte 27. led 2009 22:55:04
Moto: BMW R1200GS ADV

Re: Novinka - INTERPHONE F5

Příspěvekod Charlie » úte 28. úno 2012 22:56:30

Pavle,

tak gratuluji k uspěšné realizaci - nyní se nabízí ale klasická otázka "Mate, spojeni?"

Charlie ;)


Uživatelský avatar
Štumby
Příspěvky: 44
Registrován: ned 07. srp 2011 22:31:30
Moto: BMW R1200RT
Bydliště: Klatovy

Re: Novinka - INTERPHONE F5

Příspěvekod Štumby » pon 27. úno 2012 22:38:05

Ahojda všem,
tak jsem si zakoupil Interphone F5 a k tomu dokoupil dle vašich rad (především Charlieho :palec: ) BT BPA 100 G a PMR ALINCO DJ S45CQL.
S párování telefonu a BT převaděče s Interphonem F5 proběhlo bez problémů. Poslech rádia vestavěného v F5 je velice dobrý. Hudba hraje také na jedničku. Zkoušel jsem si zavolat z jiného telefonu a F5 mi nejdříve oznámí kdo volá a pak buď zmačknutím tlačítka na F5, nebo vyslovení nahlas čehokoliv se hovor přijme.
V balení F5 jsou dvě sady sluchátek, jedna na otevřenou přilbu (vyklápěčku) a druhá do integrálky. Dále dva úchyty pro připevnění na přilbu.
Tak jsem zvědav až vše vyzkouším a použiji jestli bude můj dojem jako teď první a to velice dobrý.
Jak budu mít praktickou zkušenost za jízdy dám vědět.
Ještě jednou díky všem za rady a hodně šťastných km
Pavel
Přílohy
F5.JPG
F5
Komplet.JPG
Komplet kabeláž :-)
Krab.JPG
BMW R 1200 R r.v.2005

Uživatelský avatar
JiT
Příspěvky: 193
Registrován: stř 14. dub 2010 16:04:29
Moto: BMW R1150GS - Slunečnice
Tel: Xiaomi Redmi Note 4 :-)
Bydliště: Kladno (to u Prahy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinka - INTERPHONE F5

Příspěvekod JiT » úte 21. úno 2012 22:37:27

Pravda, to jsem tam někde v návodu zaregistroval. Takže zatímco v autě si takhle zatápím v celým autě, tak tady bych si nechal alespoň prohřát hefty. :palec:
Dík za nápad.
QOTD:
"Rule of Life #1 -- Never get separated from your luggage."

Uživatelský avatar
Charlie
Příspěvky: 3424
Registrován: úte 27. led 2009 22:55:04
Moto: BMW R1200GS ADV

Re: Novinka - INTERPHONE F5

Příspěvekod Charlie » úte 21. úno 2012 22:15:28

Ahoj Jirko,

náhlavky k tomu nějaké máme, ale nepoužíváme je. Tato radiostanice má také jednu unikátní funkci, a to možnost dálkového ovládání externího zařízení, které je připojeno do (tuším) sluchátkového výstupu. Pak stačí na takovou radiostanici zavolat na správné frekvenci a se správným kódem a můžeš třeba nastartovat Slunečnici.

Charlie ;)

Uživatelský avatar
JiT
Příspěvky: 193
Registrován: stř 14. dub 2010 16:04:29
Moto: BMW R1150GS - Slunečnice
Tel: Xiaomi Redmi Note 4 :-)
Bydliště: Kladno (to u Prahy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinka - INTERPHONE F5

Příspěvekod JiT » úte 21. úno 2012 9:27:44

A Charlie, máš/máte někde někdo pin layout na sluchátkovém a mikrofonním konektoru?
Našel jsem v manuálu, že verze T/E umí i počítačovou komunikaci a bylo k tomu schémátko. Asi by se z něj dalo odvodit zapojení pro CQL/CQS.
Mířím tím k připojení do nainstalované náhlavky v přilbě a PTT na řídítka/do ruky/...

EDIT 14:28: Našel jsem to. Kdyby se to někomu taky hodilo... Manuály a zapojení
QOTD:
"Rule of Life #1 -- Never get separated from your luggage."

Uživatelský avatar
Štumby
Příspěvky: 44
Registrován: ned 07. srp 2011 22:31:30
Moto: BMW R1200RT
Bydliště: Klatovy

Re: Novinka - INTERPHONE F5

Příspěvekod Štumby » pon 20. úno 2012 22:36:23

Charlie, tak to jsem tedy objednal dobře :palec: četl jsem recenze a opravdu jí strašně chválí. No jo no Japonci to asi umí :yes:
Díky za rady, až to budu mít vše po kupě, tak poreferuji jak to dohromady funguje.
BMW R 1200 R r.v.2005

Uživatelský avatar
Charlie
Příspěvky: 3424
Registrován: úte 27. led 2009 22:55:04
Moto: BMW R1200GS ADV

Re: Novinka - INTERPHONE F5

Příspěvekod Charlie » pon 20. úno 2012 22:29:44

Štumby,

na akcích BMW MOTOCLUB CZ používáme semi-profi vysílačky Alinco DJ-S45, které také zvládají PMR. Jsme s nimi spokojeni především díky kvalitě jejich provedení.

Charlie ;)

0.jpg

Uživatelský avatar
Mira KT
Příspěvky: 21
Registrován: úte 20. zář 2011 8:55:25
Bydliště: Strážov

Re: Novinka - INTERPHONE F5

Příspěvekod Mira KT » pon 20. úno 2012 10:33:11

Hlavně si Pavle pohni bo sezona a pravidelné středy se blíží a tak ať nejsi mimo centrum dění. Mám Nolan BT N-COM a vyslílačku ALAN 777 již 5 let a bez problemů. Já ji zvolil hlavně díky rozměrům a klucí ze Skutrmoto.cz ji užívají rovněž v hojném počtu. Jednoduchá, malá, lehká praktická a všichni dobře rozumí i já slyším bez problemů. Výdrž zdroje je jeden a půl dne nepřetržitého provozu, neboť jsem je z počátku užíval jako komunikaci s manželkou mezi motorkama, než jsme pořídili N COM, kterej si nemůžu vynachválit nejen díky funkčnosti a konfortu komunikace,ale ani to nevypadá na helmě jako z prominutím parazit.


Zpět na “DOPLŇKY A PŘÍSLUŠENSTVÍ”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů