BMW K1200LT - problém s motorem

Uživatelský avatar
Charlie
Příspěvky: 3424
Registrován: úte 27. led 2009 22:55:04
Moto: BMW R1200GS ADV

Re: BMW K1200LT - problém s motorem

Příspěvekod Charlie » pát 31. kvě 2019 8:47:36

Ahoj Franto,

výměna lambda sond se motorce nemusí přes diagnostiku motorce sdělovat. Jak jsem Ti říkal, je dobré zkopírovat chybové hlášení z protokolu diagnostiky do googlu a podívat se, co se o tom ve světě píše. Pokud diagnostika označí lambdu za chybnou, nemusí to ještě znamenat, že je lambda skutečně vadná. Může jít např. o poruchu v kabeláži (mechanické poškození, oxidace apod.), často se to např. stává po umytí motorky.

Nepravidelný chod motoru může mít až příliš mnoho příčin, které na K1200LT nelze zjistit diagnostikou např.:
- špinavý vzduchový filtr
- nečistoty v palivové soustavě
- špatně seřízené ventily
- svíčky
- špatný kontakt na akumulátoru
- špatné cívky

Jednoznačně Ti doporučím návštěvu našeho servisního partnera v Praze - Car Servis: https://www.bmwmotoclub.cz/partner

Držím palce, ať se Ti moto brzy uzdraví. :ucenec:

Charlie ;)

Uživatelský avatar
sobo
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 02. dub 2015 7:58:28
Moto: BMW K1200LT

BMW K1200LT - problém s motorem

Příspěvekod sobo » čtv 30. kvě 2019 7:59:46

Ahoj,
po desetiletém bezproblémovém ježdění se svým LT se objevil problém s motorem. Volnoběh ok, v pásmu od volnoběhu do cca 3.000 otáček nepravidelný chod, nad tímto pásmem otáček vše relativně ok. Spotřeba s tím šla výrazně nahoru.
Navštívil jsem tedy BMW MOTO AMBULANCI, po napojení na diagnostiku zjištěna vadná lambda sonda.
Sondu jsem tedy pořídil novou, vyměnil jí, ale problém přetrvává.
Je nyní nutné opakované napojení na diagnostiku a "sdělit" počítači že je sonda vyměněná a nastavit komunikaci s ní, nebo je "zakopaný pes" ještě někde jinde?
Děkuji za radu, Franta


Zpět na “SERVIS”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů