Záhady brdských lesů aneb tip na zajímavou knihu

Povídání nad šálkem dobré brazilské kávy na volná témata.
Uživatelský avatar
mirka
Příspěvky: 182
Registrován: úte 02. čer 2009 21:57:24

Záhady brdských lesů aneb tip na zajímavou knihu

Příspěvekod mirka » čtv 05. čer 2014 21:46:15

Pamatujete ještě na setkání členů a přátel našeho klubu, které se uskutečnilo v říjnu loňského roku? Mimo jiné jsme tehdy společně navštívili Atom Muzeum, které se nachází ve vojenském areálu nedaleko obce Míšov v Brdech. Věřím, že i vám se návštěva této nevšední a světově unikátní muzejní expozice líbila. Troufám si říct, že jsme se tam dozvěděli spoustu zajímavých informací z naší nedávné historie.

V této souvislosti mám pro vás tip na velmi zajímavou knihu novináře a spisovatele pana Milana Syručka. Kniha se jmenuje "Záhady brdských lesů" s podtitulem "Od vykopávek po jaderné zbraně a radar", vydalo ji v letošním roce nakladatelství Epocha a do rukou se mi dostala v těchto dnech úplně náhodou. Objevila se v novinkových titulech pražské městské knihovny a já jsem si ji tam oproti rezervaci vypůjčila.

1395677316_P201403240658301.jpg

Knihu jsem přečetla doslova "jedním dechem" a mohu ji jen doporučit. Dočtete se v ní hodně zajímavého, a to nejen o dříve utajovaných skutečnostech z dob tzv. studené války a z dob ještě starších. Autor zprostředkovává také pohled do současnosti a budoucnosti vojenského újezdu Brdy. Diskuse nad tím, co se v těchto místech bude dít dál a komu budou brdské lesy vlastně patřit, je velmi živá. A vězte, že mnohá tajemství nám zůstávají i nadále skryta.

Příjemné letní dny a čtení přeje

Mirka :)

Zpět na “Kavárna u jedné stopy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů