Projíždíte v ČR mezi autami v koloně?!?!

Povídání nad šálkem dobré brazilské kávy na volná témata.
Uživatelský avatar
chose
Příspěvky: 43
Registrován: sob 10. led 2015 0:52:21
Moto: R 1200 GSA 2009
Tel: 605509549
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Projíždíte v ČR mezi autami v koloně?!?!

Příspěvekod chose » úte 22. bře 2016 17:37:32

Ano, souhlasím s Vámi. Je to běžné a v Italii,Rakousku,Německu,Slovinsku,Corvatsku jsem neměl problém. Jen unás jedu a řidič,abych nebyl rychlejší tak strčí auto tak abych neprojel i v křižovatkách. Myslím, že motorkáři vše ze zahraničí pochopily, ale druhá strana ne a hlavně politici. :)

Uživatelský avatar
Charlie
Příspěvky: 3424
Registrován: úte 27. led 2009 22:55:04
Moto: BMW R1200GS ADV

Re: Projíždíte v ČR mezi autami v koloně?!?!

Příspěvekod Charlie » úte 22. bře 2016 8:32:56

Přiznávám se a nevidím na tom nic špatného, ba naopak zlepšuje se tím propustnost komunikací. Nechápu, co na tom musí ministerstvo dopravy tak dlouho zkoumat, když je to vyzkoušené s pozitivním výsledkem v jiných státech. :ucenec:

Osobně jsem neviděl žádnou kolizi při projíždění motocyklu kolonou a ani já jsem se nikdy necítil ohroženě. Ano, občas se řidič(ka) automobilu nedívá při přejíždění z pruhu do pruhu do zrcátek a nedá aní znamení o změně směru a já tedy musím nečekaně zastavit. Protože je ale obvykle jízda v koloně v malé rychlosti, tak to není problém, který by nešel snadno vyřešit. Samozřejmě nesouhlasím s vynucováním si průjezdu kolonou troubením nebo dokonce ukopáváním zrcátek stojících automobilů.

Jako řidič automobilu vždy nechávám motorkám prostor pro projetí. Když dojíždím kolonou, automaticky zajiždím ke krajnici - stejně to nařizuje zákon v podobě vytvoření nouzového pruhu. Nejsem pak překvapený projíždějící sanitkou a pro motorky tak automaticky zůstává dostatečný prostor.

Uvedený článek rozhlasu je zavádějící. Ani v ČR se nemusí jednat o nelegální činnost, pokud:
- je dodržen bezpečný boční odstup od vozidel
- je dáváno znamení o změně směru jízdy při přejíždění přerušované dělící čáry mezi pruhy
- není přejížděna plná čára a ani náklad nesmí přesahovat do vedlejší jízdního pruhu, pokud není objížděna překážka

Snažím se řidičům aut vysvětlovat, proč mají nechat motorkám místo v koloně na projetí. Významným důvodem je náporové chlazení těla řidiče motocyklu. Stát v koloně při teplotě vzduchu 30°C a více, kdy se tato teplota ještě znásobuje odrazem od asfaltu a kolem stojících aut, je až zdravotně rizikové.

Dokonce myslím, že "máslo na hlavě" v tomto tématu mají více řidiči automobilů, kteří nevytvářejí v kolonách nouzový pruh. Pokud by tak činili, mohly by motorky zcela legálně kolonou projíždět. Tady je prostor pro výchovu zabedněných řidičů - policejní motorky by mohly kolonami projíždět a "učit" řidiče aut, jak se chovat v koloně. A hned potom by mohla začít praktická výuka zipu...

Když se k sobě budou řidiči aut a motorek v kolonách chovat ohleduplně, prospěje to všem.

Charlie ;)

bouchons-home9.jpg9.jpg

Uživatelský avatar
LJM66
Příspěvky: 78
Registrován: čtv 20. úno 2014 10:32:42
Moto: BMW R850R-Polizei
Bydliště: Jihlava

Projíždíte v ČR mezi autami v koloně?!?!

Příspěvekod LJM66 » pon 21. bře 2016 22:29:40

Přiznejte se :-)
A pokud někdy ano, uvědomujete si, že tím v ČR riskujete flastr 5-10 kilo a "stopku" na půl roku až rok...!!!!!!

Nejsme totiž benevolentní Francie... viz http://www.rozhlas.cz/zelenavlna/motorkari/_zprava/motorkarum-v-cesku-hrozi-za-jizdu-mezi-auty-v-kolone-pokuta-az-deset-tisic-korun--1593853

Já jsem pochopitelně už dávno a už naprosto dokonale celej polepšenej...
Ale sebekriticky -a jako zcela odstrašující příklad všem případným nezodpovědným následovníkům - přikládám zcela odsouzeníhodnou ukázku z hříšků svého ztraceného mládí:


Neděste se, je to pochopitelně zrychlené... :-)

PS.... Ano předjížděl jsem..... ale nešlukoval :-)


Zpět na “Kavárna u jedné stopy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti