Transpublik 2015

Připravujete vyjížďku? Hledáte kamarády, kteří pojedou s vámi?
Uživatelský avatar
spit 40
Příspěvky: 1
Registrován: pon 13. črc 2015 17:35:58
Moto: Kawasaki ZZR 1400

Re: Transpublik 2015

Příspěvekod spit 40 » pon 13. črc 2015 19:06:08

Pěkný den všem motorkářům této značky,

dovolím si taky reagovat na uvedené příspěvky :) Myslím že mám tak trochu právo Transpublik hodnotit protože jsem prý asi jeden ze tří co jsme ani jeden ročník nevynechali.Trans začal před sedmi lety jako odpověď na tajné závody "milionářských aut ".Byla to pěkná myšlenka ale s odstupem let si myslím že i kdyby o tom ti milionáři věděli tak je to nechá chladnými smisek ..je to prostě závod přes celou republiku za jeden den .Já osobně tento závod spojuji s týdenní dovolenou ,protože bydlím na východě republiky tak buď týden před anebo týden po,záleží z kterého konce se startuje se toulám po místech která mě zajímají a pomalu se tlačím buď domů anebo na start.Závod takový beru jako orientační ,bez GPS i když ji vlastním ,pouze mapa ,myslím že v této věci by to tak mělo být. A co se týče rychlosti ,už jsem dříve organizátory oslovil jestli by nebylo lepší jet na kilometry ( jsem členem Českého Kawasaki Klubu ( CKC) a několik let pořádám klubové srazy kde děláme tajné závody tímto způsobem ) ale bylo mi odpovězeno že tento závod je rychlostní což akceptuji ,je to věc pořadatelů ale myslím si že jet na km kde by nebyl rozhodující čas by tento závod oživilo a udělalo zajímavější ,rychlost by se snížila ( u střelců ) a spíše by se každý díval kolem sebe s cílem "nezakufrovat" . Já sám i když vlastním ZZR 1400 a ten potenciál tam je :) tak jedu na pohodu ,stačí mi když nepřijedu za tmy a už taky nejsem nejmladší (47) takže pro mě je prvořadé dojet vždy v pořádku. K těm nehodám za těch sedm let ...určitě tam nějaké byly ale co vím povětšinou lehké ,ty se můžou stát i když na čas nepojedeme.
Takže závěrem ,určitě se mi nelíbí když je někdo v cíli o 4 hodiny dříve,ne proto že jsem tím pádem v hloubi pole ale proto že je mi jasné že musel jet jako "prase" i když k tomu organizátoři nevybízejí ...jet 150 přes vesnici už prasárna je ...otázka je jaká by byla účast při vyhlášení že se závod pojede na km,osobně si myslím že takový závod by pro "střelce " ztratil náboj ale zase si myslím že těch co by si to raději vychutnali a neviděli celou cestu jen rozmazanou bílou čáru by byla většina .Dost možná že to že je brán jako rychlostní spoustu případných adeptů odrazuje ...a je to škoda protože myšlenka je dobrá ,člověk má možnost vidět spoustu míst kde by se třeba nikdy nepodíval a zkusit co vydrží sám i jeho motorka ,můj názor je že letošní ročník byl nejtěžší protože počasí nám všem dalo hodně zabrat a když jsem v osm večer dorazil domů tak jsem toho měl plné kecky :)
Takže asi tolik k Transpubliku,s pozdravem Spit 40 (Czech Kawasaki Club)

Uživatelský avatar
LJM66
Příspěvky: 78
Registrován: čtv 20. úno 2014 10:32:42
Moto: BMW R850R-Polizei
Bydliště: Jihlava

Re: Transpublik 2015

Příspěvekod LJM66 » pon 13. črc 2015 14:24:21

Ahoj lidi.
Tak jsem se dneska vrátil z dovči a koukám... A jako přímý účastník dám pár slov k TP 2015...(trasa byla nakonec Františkovy Lázně-Cheb-Domažlice-Železná Ruda-Albrechtice nad Vltavou-Telč-Tišnov-Jedovnice-Uherské Hradiště-Vizovice-Rožnov pod Radhoštěm-ATC Kněhyně.)
Zpětně mnohem víc chápu, že kdo do podobného závodu (inzerovaného jako sedmý ročník illegal race, tajného neformálního závodu v několika kategoriích motocyklů) vleze, a chce vyhrát, musí asi respektovat, že je to nastavené ani ne tak na orientaci, jako na čas. Navigace, google mapy, Waze, dopravníinfo.cz ... apod. vám jistě dají zcela jasný výpočet o reálném čase jízdy (i vzhledem k denní době, uzavírkách a hustotě provozu)...Pokud část účastníků (bez ohledu na lepší akceleraci motocyklu) velmi výrazně tento reálně vypočítaný čas sníží, o něčem to vypovídá... Netvrdím, že nikdo z nás motorkařů nemá občas na tacháči o něco víc, než by měl podle platné legislativy mít. Ale...! Ale každý z nás má ty limity nějak nastavené, někde jinde , jinak či za jiných podmínek... A v tomhle mám já soukromě problém. Můžu sice "závodit" se "slabším" naháčem mezi supersporty a kapotami (kam jsem spadl), ale nemůžu s někým, kdo mě např. pokorně vyčkávajícího v blbém místě za pomalejšími plechovkami předjede (na dvojité plné, v zákazu předjíždění, v místě, kde není vůbec vidět dopředu, v houfu několika nalepenejch motorek a ještě všichni na plnej ceres...) čímž sice možná srazí pár vteřin, ale nechají za sebou přinejmenším jadrná prokletí všech motorkářů až do desátého kolene... To mi prostě nejde.
Co jsem si chtěl vlastně dokázat? Vyzkoušet orientaci, výdrž svou, své výstroje i motorky (navíc jak se pak ukázalo v enormním tropickém vedru v čase lehce pod deset hodin-vitězové něco přes osm...). A to se myslím povedlo. Mám teď na tacháči o celkem 1.310km víc a v hlavě o čem přemýšlet. Během jednoho dne jsem si projel motorkářsky zajímavé (a někdy až profláklé) úseky na Šumavě, v Povltaví, na Vysočině Českomoravské i Drahanské, v Moravském Krasu, Buchlovské serpentýny, Valachy... Myslím, že kdo chtěl, mohl si naplno užít šumavskou přírodu kolem Špičáku a Pancíře, unikátní kapličkový hřbitov v Albrechticích nad Vltavou (kde byla jedna "keška")...jízdu kolem rybníka Tálinského, "co se nahání", nebo Horusického (třetího největšího v ČR) ...Průjezd Strakonicemi, Pískem, Telčí... Těsně (pod kotvícími lany) minout legendární 340m vysoký vysílač Kojál, o pár kilometrů dál vidět unikátní 142 let starý větrný mlýn v Ruprechtově (víte co je vlastně Halladayova turbína?)... projet se pod siluetami Rábí i Buchlova, Temelínu i Dukovan...Valit Jarošovem nad Nežárkou i Jarošovem u Uherského Hradiště (s pivovarem, který "léééta tam stááál, stááát bude dááál"...ale už nefunguje).
A nebo si potom ráno -jako já- vyšlápnout z Pusteven na Radhošť a zpět takřka zcela sám...

Je tedy spíš filozofická otázka, kdo z nás bláznů vlastně vyhrál. Jestli ti, kdo měli kolem sebe jen rozmazanou čáru, v kapse žvýkačky z deseti benzínek (-v cíli byly potřeba doložit jakékoliv účtenky z uvedených průjezdních měst) a mohli se v cíli postříkat šampaňským. Nebo ti, kdo si ten závod dokázali vychutnat a užít komplet, jako třídenní výlet s kámošem-s kámoši...
My dva s Pikim máme jistě zajímavou zkušenost. Možná máme teď ještě o kousek rádi "náš" svět v BMW moto clubu CZ (jde to ještě víc?)...i když to Piki napsal trošku neobratně...
Za sebe jsem dnes svůj názor napsal soukromě Icemanovi, protože patřil k organizátorům TP a dal najevo, že ho JAKÉKOLIV připomínky zajímají... Ostatním jsem dalek jakkoliv radit. Takhle je to zatím nastavené. Kdo chcete, jeďte za rok...

PS. Respekt, pokud TOHLE někdo dal na udržovaném "veteránu" typu Stadion (!), Jawa Pionýr, ...

Uživatelský avatar
Iceman
Příspěvky: 3
Registrován: úte 07. črc 2015 17:45:17
Moto: Jawa 350

Re: Transpublik 2015

Příspěvekod Iceman » ned 12. črc 2015 20:18:41

Ok, díky moc všem za názory. Co dál se uvidí… věcí na vylepšení je mnoho, nápadů na nové věci ještě více… těžko zavděčit se všem.
Všechny nás spojuje jediné - ta jedna stopa, tak pojďme jezdit a ne zbytečně žvatlat a kazit si dny plné sluníčka.

Přeju hodně km bez nehod a bez poruch :-).

Iceman

Uživatelský avatar
Piki
Příspěvky: 145
Registrován: stř 01. led 2014 23:08:03
Moto: R12S,R12R,K12S,C600, K16GT
Tel: 606659438
Bydliště: Říčany

Re: Transpublik 2015

Příspěvekod Piki » sob 11. črc 2015 21:24:02

Mirko,
svou formulaci opravím a omlouvám se za ni. Šlo o vyjádření mého osobního vnímání a nechci aby se to negativně dotklo klubu. Je zajímavé, že ta akce budí tolik rozruchu i po jejím skončení a ne každý je schopen uznat názor toho druhého...

Pro Charlieho a Icemana bych rád zmínil to proč se mi ta akce líbí, co by se mohl využít jako postřeh v našem klubu a co by se mělo zlepšit na akci samotné. Vlastně to spolu hodně souvisí. Vnímejte to prosím opravdu jako můj osobní názor...

Ta akce se mi líbí, protože nejsem úplně zastáncem výletů typu někam dojedu, prohlédnu, najím se a zpět. Naříklad Krotitelé Baworů je boží akce a ač jsem si při ní poškodil motorku, tak to byla úžasná lekce. Uvítal bych více podobných akcí. Transpulik má své kouzlo právě proto, že je to o spojení motocyklu a člověka, který si sáhne na hranici svých možností. Možnost vylepšení vidím v aplikaci časového limitu, tak aby rychlost nebyla určující, zákaz GPS navigací, úpravu kategorií a spojení akce s propagací BESIPu a bezpenosti obecně...

Piki

Uživatelský avatar
mirka
Příspěvky: 182
Registrován: úte 02. čer 2009 21:57:24

Re: Transpublik 2015

Příspěvekod mirka » čtv 09. črc 2015 21:02:33

Ahoj všem diskutujícím.

K příspěvku do této diskuse mne přivedla jedna nemilá věc. Náhodou jsem se dozvěděla, že na diskusním fóru Motorkari.cz je v souvislosti s akcí Transpublik 2015 některými z tamních diskutujících napadán náš klub. To mne samozřejmě pramálo těší a nechci a nemůžu to tak nechat.

Vše jsem si důkladně pročetla a vychází mi z toho jediné... Důvodem pro ty opravdu dehonestující poznámky na účet našeho klubu na Motorkari.cz je zřejmě Pikiho vyjádření, že "Charlie měl pravdu" a že akce Transpublik "není hodna našeho klubu". Vzhledem k tomu, že Charlieho dobře znám a vím, že taková slova by nikdy neužil, dovolila jsem si trochu zapátrat v klubové e-mailové korespondenci a níže vkládám pro nahlédnutí všem prvotní korespondenci, která ve věci této akce mezi členy našeho klubu proběhla.

******
Odesláno: čtv 18. pro 2014 21:48:22

Ahoj Charlie,
nejprve se chci omluvit, že jsem nebyl v posledních měsících moc
aktivní. Měl jsem nějaké soukromé starosti.

Každopádně jsem se chtěl zeptat zda by nebylo možné účastnit se tak
nějak hromadně akce http://www.transpublik.cz/?

Transpublik je "závod" (spíše výlet), který obnáší cca 600km za den a
jede se z určeného místa v ČR na určené místo na druhém konci ČR. Nejde
úplně o to mít nejlepší čas, ale účasnit se. Co ty na to?

Piki

A Charlie na to dne 19.12.2014 Pikimu odpovídá...

Ahoj Piki,

jsem rad, ze jsi se opet ozval.

Tyhle veci klidne muzes resit na foru, vic hlav vic vi:
viewtopic.php?f=25&t=1672

Dival jsem se na web teto akce a osobne se mi to nelibi. Nevypada to
nijak moc zorganizovane. Uz to, ze se tam staly nehody, mne odrazuje.
Snazime se, aby BMW MOTOCLUB CZ byl vniman jako znacka motorkaru, kteri
nejsou piraty silnic, viz. i nase spoluprace s programem BESIP.

Nicmene nekoho to oslovit muze. Vyuzij napr. rubriku ANONCE VYJIZDKY:
viewforum.php?f=49 pro osloveni dalsich
zavodniku. Muzes si predbezne zjistit zajem a az bude jasny termin, tak
se ve stejne rubrice muzete svolat.

S pranim pekneho dne :)

Charlie
BMW MOTOCLUB CZ

******

Takže... Charlie nikdy neprohlásil, že se jedná o akci, která není hodna našeho klubu. A je mi moc líto, že se na něj, potažmo na náš klub teď snáší někde jinde kritika (i když ubohá) jen proto, že toto Charliemu zde v této diskusi "do úst vložil" jiný náš člen a přímý účastník akce. Věřím, že se tak stalo neúmyslně a že Piki jen špatně volil slova. (Piki, vidíš sám, že z takového neuváženého blábolení potom vznikne zbytečná kopa negativních řečí, což kazí dobré jméno našeho klubu. Měj to příště, prosím, na paměti.)

Věřím, že jsem zveřejněním korespondence, kterou jsem v prosinci obdržela v kopii, oficiální stanovisko Charlieho uvedla na pravou míru.

Za sebe i za náš klub chci říct toto...

1) Akce Transpublik 2015 nemá kromě toho, že se jí zúčastnili dva naši členové a nikdo jim v tom v nejmenším nebránil, s naším klubem nic společného. Nechápu, proč je tedy jméno našeho klubu v souvislosti s touto akcí někde zmiňováno, resp. očerňováno.

2) Nemáme rozhodně nic proti organizátorovi akce "Transpublik 2015" a proti jeho snaze cokoliv organizovat. Avšak není a nikdy nebylo cílem našeho klubu podporovat akce, kde dochází k porušování předpisů ze strany účastníků, což může a často vede k dopravním nehodám, zcela zbytečným zraněním apod.

Děkuji všem, kdo jste dočetli můj příspěvek až do konce. Stručněji to napsat nešlo. ;) Věřím však, že tímto se tato zbytečná diskuse ukončí.

Přeji Vám příjemné letní dny a pohodové cestování v jedné stopě.

Mirka :)

Uživatelský avatar
Iceman
Příspěvky: 3
Registrován: úte 07. črc 2015 17:45:17
Moto: Jawa 350

Re: Transpublik 2015

Příspěvekod Iceman » čtv 09. črc 2015 9:49:52

Ahoj všem, na Charlieho post, bych odpověděl zkopírováným textem z našich stránek:

--------------------
Hlavním cílem je se hezky projet CELOU naší krásnou zemí a večer se ve zdraví všichni sejít v cíli, a poznat další milovníky jedné stopy na všechny způsoby.. ne se někde přizabít. Nabízíme možnost evidence startovních a cílových časů, nejvytrvalejší jezdce oznámíme, ale každý mějme neustále na mysli to nejcennější co máme - zdraví nás a ostatních lidí na cestách!


Na závěr bych chtěl dodat, že nikoho nenavádíme jet v běžném provozu jako prase, závod je myšlen jako vytrvalostní! Rozhodně nehodláme přebírat zodpovědnost za něčí nebezpečné a stupidní chování !!
---------------------

Ono totiž vyhrávají právě Ti, co si naplánují precizně trasu, nebloudí, tankují co nejefektivnějí, drží konstatní rychlost a mají co nejkratší přestávky.... :-) Toť praxe... určitě je ale i pár lidí, co sem tam překročí rychlost, to nepopírám... :-)

Uživatelský avatar
JiT
Příspěvky: 193
Registrován: stř 14. dub 2010 16:04:29
Moto: BMW R1150GS - Slunečnice
Tel: Xiaomi Redmi Note 4 :-)
Bydliště: Kladno (to u Prahy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Transpublik 2015

Příspěvekod JiT » stř 08. črc 2015 8:32:38

Díky Charlie, rozhodně to strčím pod pokličku a nechám to tam bublat. :palec:

Třeba to příští rok zvládnu nezvorat s plánováním a pak to teprve kvalifikovaně odsoudím. Nebo taky ne a budu moct kvalifikovaně jásat.
QOTD:
"Rule of Life #1 -- Never get separated from your luggage."

Uživatelský avatar
Charlie
Příspěvky: 3424
Registrován: úte 27. led 2009 22:55:04
Moto: BMW R1200GS ADV

Re: Transpublik 2015

Příspěvekod Charlie » stř 08. črc 2015 0:37:54

Ahoj Jirko,

souhlasím s tím, že NIKDO NENÍ DOKONALÝ :ucenec:

Já se k této akci moc nerozepisuji, protože o ní vím velmi málo. Z propozic jsem pochopil, že vyhrává nejrychlejší, a to za každou cenu. A to je mi proti srsti. Na závodním okruhu to beru, ale na běžné silnici to neakceptuji.

Jel jsem několik "tajných závodů" a docela mne to bavilo, protože šlo o umění navigace, vytrvalost a znalosti. Pak jsem jednou zkusil tajný závod, který startoval v YAMAHA na Vrbovce a co jsem tam zažil, bych opravdu opakovat nechtěl - Slovy Cimrmana - debil, blbeček, debil, blbeček, jen tam vzadu je jediná výjimka dva blbečci sedí vedle sebe. Píšu o naprosto nepochopitelném a nebezpečném stylu jízdy některých účastníků. Byl to jediný tajný závod, který jsem vzadl už na první kontrole a řekl jsem si už nikdy víc... A tak se i stalo.

BMW MOTOCLUB CZ dlouhodobě spolupracuje na programu BESIP a nikdy nebude podporovat aktivity, které jdou proti tomuto programu. Z informací, které mám, není právě akce Transpublik aktivitou, kterou by náš klub chtěl podporovat.

Osobně si mi na akci líbí:
- možnost vyzkoušet si vytrvalostní schopnosti jedince
- možnost vyzkoušet si vytrvalostní schopnosti motorky
- možnost vyzkoušet spolujízdu na dlouhé trase

ALE, jak už jsem psal, nemohu se ztotožnit s vědomým porušováním dopravních předpisů některých účastníků, ohrožováním zdraví a životů ostatních řidičů a vytvářením "blbého" ovzduši mezi motorkáři a plechovkáři.

Na druhou stranu Piki píše, že má z akce pár dobrých postřehů pro naše aktivity, tak jsem na ně zvědavý a každé vylepšení vítám.

Charlie ;)

Uživatelský avatar
JiT
Příspěvky: 193
Registrován: stř 14. dub 2010 16:04:29
Moto: BMW R1150GS - Slunečnice
Tel: Xiaomi Redmi Note 4 :-)
Bydliště: Kladno (to u Prahy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Transpublik 2015

Příspěvekod JiT » úte 07. črc 2015 21:43:38

Jak to tak zpovzdálí sleduju, víte že to taky není špatný, tak by mě zajímalo...

Proč si Piki myslíš, že akce není hodna našeho klubu :?:
Nevěřím, že jakejkoliv organizátor dal všechno na první dobrou.
Možná i Charlie začínal "rozpačitě"... cervenacek Já nevím, tehdy jsem neměl ani papíry na motorku...

A když už jsem se k Charliemu dostal. Co Tě vede k pricipiální neúčasti na akcích podobného
druhu? Jen to chci pochopit. :sok:

Za sebe dodám už jen tolik, že jsem o TP2015 uvažoval, jen jsem to nějak zazdil s plánováním. :plac:
Na druhou stranu jsem ten typ závodníka, že když to pojedu, tak jenom proto, abych si zkusil, jestli to dokážu. Čas, ne... ;)
Takže jsem vítězem, když dojedu celej do cílej. :yes:
QOTD:
"Rule of Life #1 -- Never get separated from your luggage."

Uživatelský avatar
Iceman
Příspěvky: 3
Registrován: úte 07. črc 2015 17:45:17
Moto: Jawa 350

Re: Transpublik 2015

Příspěvekod Iceman » úte 07. črc 2015 20:04:37

Ahoj baworáci… ač nerad, ale kritiku kvituju - musím, abychom mohli být zase lepší… jsem jeden z těch (ten brejlatej - mluvili jsme spolu v pátek) co organizovali letošní TPC 2015. Mám dotaz na Pikiho - co konkrétně máme zlepšit? Vítám každou, byť sebemenší připomínku. Pochopitelně z každého závodu si dělám seznam - co je třeba zlepšit, ale když mi to někdo řekne - nejlépe do očí, nebo aspoň napíše, tak to jsem raději :-), protože na to třeba sám nepřijdu…

díky moc a Jawám zdar :palec:

Uživatelský avatar
Charlie
Příspěvky: 3424
Registrován: úte 27. led 2009 22:55:04
Moto: BMW R1200GS ADV

Re: Transpublik 2015

Příspěvekod Charlie » úte 07. črc 2015 8:38:44

Kluci,

já jsem se nikdy takového závodu neúčastnil a z principu účastnit nebudu, ale těším se, až nám povíte podrobnosti. Nápady pro nás mne také zajímají.

Díky za fotky.

Charlie ;)

Uživatelský avatar
Piki
Příspěvky: 145
Registrován: stř 01. led 2014 23:08:03
Moto: R12S,R12R,K12S,C600, K16GT
Tel: 606659438
Bydliště: Říčany

Re: Transpublik 2015

Příspěvekod Piki » pon 06. črc 2015 20:29:15

Tak Transpublik.cz 2015 je za námi. A co to znamená?
- 250km na start
- 680km vlastního "závodu"
- 350km zpět domů
- konečný čas = start 7:24 a cíl 17:24 (680km)
- jen díky kamarádovi z klubu LJM66 jsem to zvládnul (bez něj bych to v 1/2 ukončil)
- průměrná rychlost 89 km/hod
- průměrná spotřeba 4,9 litrů/100km

Museli jsme s LJM66 uznat, že tam chyběla preciznost organizace jak jí známe z klubu. Prostě měl Charlie pravdu. Našlo by se v tom pár nápadů, který by bylo možno využít...

Na závěr jen doplňuji, že nejrychlejší dva jezdci jeli na BMW K1200R a BMW K1200R Sport a to za 8 hodin a 19 minut...

Piki
Přílohy
P1030286.JPG
P1030287.JPG
P1030300.JPG
20150704_183633.jpg
20150705_182338.jpg
20150704_163800.jpg
20150704_211520.jpg
20150706_104315.jpg
Naposledy upravil(a) Piki dne sob 11. črc 2015 21:26:35, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Piki
Příspěvky: 145
Registrován: stř 01. led 2014 23:08:03
Moto: R12S,R12R,K12S,C600, K16GT
Tel: 606659438
Bydliště: Říčany

Re: Transpublik 2015

Příspěvekod Piki » úte 31. bře 2015 19:19:52

Nooooo, hymna třeba jako zvuk motoru boxera :-)

Uživatelský avatar
LJM66
Příspěvky: 78
Registrován: čtv 20. úno 2014 10:32:42
Moto: BMW R850R-Polizei
Bydliště: Jihlava

Re: Transpublik 2015

Příspěvekod LJM66 » úte 31. bře 2015 17:39:16

Liberec (Selver) tento ročník vynechává.... Nová oficiální hymna TRANSPUBLIK https://www.youtube.com/watch?t=10&v=5aJpyOdLH0Q. Dáme taky nějakou hymnu jako BMW moto club CZ? :-D

Uživatelský avatar
LJM66
Příspěvky: 78
Registrován: čtv 20. úno 2014 10:32:42
Moto: BMW R850R-Polizei
Bydliště: Jihlava

Re: Transpublik 2015

Příspěvekod LJM66 » ned 08. bře 2015 8:26:53

SQELÉ :D A co váhající Liberec? ;-)


Zpět na “Anonce vyjíždky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů