Vyjížďka na Šumavu jako lék na nervy

Cestování po České republice.
Uživatelský avatar
erix7
Příspěvky: 135
Registrován: stř 24. srp 2011 14:17:40
Moto: BMW K1300R
Tel: 775247777
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyjížďka na Šumavu jako lék na nervy

Příspěvekod erix7 » čtv 10. dub 2014 15:48:33

pato, co by mne potesilo, i kdyz to treba bude work navic, kdyb si dal treba printscreen trasy z mapy :) dekuji

na Sumavu jezdim rad, ale tdyl fotky sem nazivo jete nevidel. :(
bmw mne dostalo

Uživatelský avatar
DAF
Příspěvky: 130
Registrován: ned 05. dub 2009 22:26:12
Moto: BMW R1150GS ADV
Tel: +420 704 261 299
Bydliště: kousek od Prahy a taky Jižní Čechy

Re: Vyjížďka na Šumavu jako lék na nervy

Příspěvekod DAF » pon 24. bře 2014 16:23:57

Ahoj,

díky za hezké fotky. Úplně z nich dýchá atmosféra Šumavy začínajího jara. Je vidět, že jsi si to pěkně užil. ;)
I my s Jirkou Tušlou jsme v sobotu vyrazili. Dojeli jsme, mimo jiné, na hrad Krakovec, kde se v 70-tých letech natáčel dětský film Ať žijí duchové. Překrásná zřícenina, překrásné místo s velmi pestrou historií. Můžem s Jirkou jen a jen doporučit.
Přílohy
IMAG0175.jpg
DAF

Uživatelský avatar
Charlie
Příspěvky: 3424
Registrován: úte 27. led 2009 22:55:04
Moto: BMW R1200GS ADV

Re: Vyjížďka na Šumavu jako lék na nervy

Příspěvekod Charlie » pon 24. bře 2014 9:11:10

Pěkný článek - díky Páťo :palec:

Dnes to tedy na moto moc nevypadá - viz. aktuální fotka z Churáňova.

Mám za posledním 2 měsíce dojem, že se meteorologové ve svých předpovědích hodně zlepšili - předpovědi jim vycházejí.

Charlie ;)

zima.jpg

Uživatelský avatar
Páťa
Příspěvky: 436
Registrován: úte 04. říj 2011 10:34:49
Moto: BMW R1200GS ADV
Bydliště: Sulice

Vyjížďka na Šumavu jako lék na nervy

Příspěvekod Páťa » ned 23. bře 2014 15:00:35

Hlídání malých dětiček je vcelku zábavná věc.
Když si ale domů dobrovolně vezmete na noc tři vnoučata ve věku od dvou do čtyř let, tak to už trochu zavání masochismem.
No jo, ale to už je úděl všech rodičů, že jejich děti budou mít taky děti a tak se bude hlídat a hlídat a .....
V sobotu 22.3. se nám s maminou po jednodenním nocování povedlo rozdováděné prcky vrátit jejich rodičům a protože ještě nebylo ani poledne, vyvstala otázka, jak se z nájezdu kobylek náležitě zrestaurovat.
Někdo by to třeba vyřešil spánkem, jiný panákem, ale mě připadalo nejlepší srovnat si duši v poklidu šumavských hvozdů.
Za slunečného počasí a skoro prázdných silnicích jsem si to kochací jízdou přes Strakonice, Vimperk a Lipku dohasil pod Churáňov.
Protože letošní zima je ve všech směrech vyjímečná, najít cestou v těchto dnech někde zbytky přírodního sněhu je skoro heroický výkon.
1 sníh.jpg

Na Churáňově už je jaro v plném proudu......
2 churáňov.jpg

a sněhová technika už asi dlouho spí hlubokým spánkem. Letos se moc nenadřela.
3 rolba.jpg

A tak se místo lyžařů člověk na konci března netradičně potkává s kolaři v trikách s krátkým rukávem a také s dřavaři, kterým zřejmě letošní průběh zimy vůbec nevadil. Na některých místech měly hromady natěženého materilálu docela gigantické rozměry.
4 dřevo.jpg

Již tradiční mojí zastávkou je Kvilda s její vyhlášenou pekárnou. Tak i včera jsem ochutnal něco z jejich specialit a aby to srovnání nervů bylo dokonalé nakoupil jsem něco i na pak na doma.
Potom už jen po pár hezkých výhledech........
5 výhled.jpg

.....překlopení několika příjemných serpentýn......
7 serpentýny.jpg

.....kontrole stavu vody ve Vydře........
6 vydra.jpg

.....a stavu rekonstrukce kostela v Srní........
8 kostel.jpg

.....zbývalo rozloučení se Šumavou a jejími potoky a řekami slitými do Otavy u Anína.
9 anín.jpg

Cestou domů jsem sice několikrát slušně zmoknul, ale to nemohlo nic změnit na tom, že jsem už opět plánoval, kdy zase příště navezu vnoučata k nám domů a jaké blbosti s nimi budu podnikat.

No a tom to právě je, vždyť i cesta může být cíl...

PS : Dneska v neděli 23.3. od rána prší, tak to včera byla slušná klika ( teplota na březen luxusních 15°C a hlavně prakticky žádný posyp na silnicích ).


Zpět na “Tuzemské cestování”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů