Němci chtějí zakázat jízdu na motorce

Povídání nad šálkem dobré brazilské kávy na volná témata.
Uživatelský avatar
Charlie
Příspěvky: 3221
Registrován: úte 27. led 2009 22:55:04
Moto: BMW R1200GS ADV

Němci chtějí zakázat jízdu na motorce

Příspěvekod Charlie » úte 02. čer 2020 17:05:26

Němci chtějí zakázat jízdu na motorce o svátcích a nedělích. Ty elektrické mohou dostat výjimku.

Spolková rada v Německu apeluje na snížení hluku způsobeném dopravními prostředky. V rámci této akce chce zakázat cesty motorkářů o svátcích a nedělích.

Německo v posledních měsících vyrazilo do boje proti hlučným strojům na tamních silnicích. Do budoucna by pro motocykly měla platit maximální hodnota 80 dB (A), přičemž jakékoliv výrazné překročení této hranice může policie trestat zabavením vozidla.

polizei.jpg

Má jít o prevenci před dodatečnými úpravami motocyklů, které jejich akustický projev ještě zvýrazňují. Osmdesát decibelů je však hodně nízká hranice, s níž mohou mít problém i majitelé neupravených sériových motorek.

Tím ale opatření zdaleka nekončí. Spolková rada dále navrhuje, aby vešlo v platnost omezení pro jízdu na motorce v nedělích a o svátcích, důvodem jsou znovu emise hluku a klid, který by takové opatření mělo přinést. Návrh teď poputuje k vládě, která může rozhodnou o jeho implementaci. Pro rozhodnutí však nejsou stanoveny žádné pevné lhůty. Zároveň se pracuje s myšlenkou, že by daný zákaz neplatil pro majitele tichých elektrických motorek.

Spokojenost s aktuální situací v této problematice vyjádřil ministr dopravy Bádensko-Württemberska Winfried Hermann (Zelení). Podle něj došlo k důležitému pokroku v ochraně proti hluku motocyklů. Zároveň ale dodává, že ještě zdaleka nedosáhl svého cíle.

O slovo se pochopitelně přihlásila i tamní asociace motorkářů. Ti hluk rovněž považují za problém, nechápou ale, proč se připravovaná legislativa zaměřuje jen a pouze na motocykly. Podle předsedy Michaela Lenzena jde o jasnou diskriminaci motorkářů, řešit by se přeci měla problematika také u dalších dopravních prostředků.

Obdobně striktní bylo v zavádění přísných opatření také Rakousko, které na několika silničkách u hranic s Německem zakázalo vjezd motocyklů, které mají statický hluk vyšší než 95 dB (A). Říká, že takových motorek je v zemi jen asi 7 %, přesto se omezení dotýká i sériových strojů. Zákaz začne platit od 10. června a potrvá do konce října. Za jeho porušení hrozí pokuta v přepočtu necelých šest tisíc korun.
zdroj: CZECH NEWS CENTER

Zpět na “Kavárna u jedné stopy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti