Soukromá sbírka vojenské a letecké techniky ve Zruči u Plzně

V příspěvcích uvádějte zajímavá místa, která stoji zato navštívit. Pro každé takové místo založte vlastní téma. Nezapomeňte přiložit fotografie, adresu a případně i GPS souřadnice. U objektů s omezeným přístupem pak také otevírací dobu.
Uživatelský avatar
Páťa
Příspěvky: 436
Registrován: úte 04. říj 2011 10:34:49
Moto: BMW R1200GS ADV
Bydliště: Sulice

Re: Soukromá sbírka vojenské a letecké techniky ve Zruči u Plzně

Příspěvekod Páťa » pát 10. kvě 2013 11:49:17

Charlie,
je to tak. Zatím mají éro před areálem na parkovišti ( takže, když jsem přijel, postavil jsem motorku pod křídlo :palec: ) a pan majitel mi prozradil, že na něm intenzivně pracují.
Po opravě by se mělo skutečně přesunout za vstup a pod ním by měla být pokladna a v něm občerstvovna.
Jenom nějak neuměl říct termín smisek .
No tak se, až někdy pojedem kolem, necháme překvapit.
Páťa :)

Uživatelský avatar
Charlie
Příspěvky: 3424
Registrován: úte 27. led 2009 22:55:04
Moto: BMW R1200GS ADV

Re: Soukromá sbírka vojenské a letecké techniky ve Zruči u Plzně

Příspěvekod Charlie » pát 10. kvě 2013 7:49:57

Páťo,

to je výborný tip. :palec: Nově je tam také dopravní TUčko, které stálo několik desítek let v centru Olomouce jako vinárna Letka. Četl jsem, že majitel muzea chce z letadla opět udělat občerstvovnu.

Charlie ;)

Uživatelský avatar
Páťa
Příspěvky: 436
Registrován: úte 04. říj 2011 10:34:49
Moto: BMW R1200GS ADV
Bydliště: Sulice

Soukromá sbírka vojenské a letecké techniky ve Zruči u Plzně

Příspěvekod Páťa » pon 06. kvě 2013 11:54:31

……Vydejte se po stopách válečné historie do Air parku ve Zruči u Plzně. Seznámíte se zde s historií, výstrojí a výzbrojí armád, které se koncem druhé světové války setkaly na demarkační linii u Plzně. Soukromá sbírka techniky Air Park je určena všem příznivcům letadel a vojenské techniky……..

Toto je základní informace z nabídky majitele soukromé sbírky na internetu.
Neodolal jsem a v neděli 5.5. 2013 jsem vyrazil průzkum.
Sbírka je umístěna na pozemku hned vedle hlavní silnice, takže najít ji a zaparkovat u ní na připraveném parkovišti bylo docela snadné.
Pro nadšence v oboru aviatiky a vojenské techniky je tu připraven malý ráj v podobě spousty exponátů, z nichž některé jsou volně přístupné, a spousty zajímavých popisů a fotografií.
Jen pro ilustraci pár fotografií.
1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG

Všechny potřebné informace získáte na http://www.airpark.wz.cz
Sbírka je přístupná za 100,- celý rok od 10 do 17 nebo 18 nebo 20 podle toho, který měsíc.
Nachází se na okraji obce Zruč - 49°48´32.941" 13°24´55.398"

Za sebe mohu doporučit nechat si na prohlídku v klidu 2 - 3 hodinky.


Zpět na “Zajímavá místa v České republice”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů