ČD muzeum Lužná u Rakovníka

V příspěvcích uvádějte zajímavá místa, která stoji zato navštívit. Pro každé takové místo založte vlastní téma. Nezapomeňte přiložit fotografie, adresu a případně i GPS souřadnice. U objektů s omezeným přístupem pak také otevírací dobu.
Uživatelský avatar
Páťa
Příspěvky: 436
Registrován: úte 04. říj 2011 10:34:49
Moto: BMW R1200GS ADV
Bydliště: Sulice

ČD muzeum Lužná u Rakovníka

Příspěvekod Páťa » čtv 09. kvě 2013 7:04:23

.....Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka se již od roku 1999 zabývá údržbou a provozem historických kolejových vozidel, která po dlouhých letech ve službě dělají nyní radost železničním nadšencům i všem zájemcům o historii dopravy........

Pro malé i velké milovníky páry na kolejích je připraveno železniční muzeum, které se nachází ve výtopně u nádraží v Lužné u Rakovníka.
Ke shlédnutí je připravena řada historických lokomotiv a vagonů, krátká projížďka vláčkem, modelová železnice a točna lokomotiv.
Občerstvit je dá buď přímo v areálu stylově v jídelním vagonu nebo v cca 200 m vzdálené restauraci u nádraží. Zkusil jsem variantu č. 2 a místní králík se špenátem byl luxusní.
Měl jsem štěstí a povedlo se mi odchytit místního průvodce ( tedy spíš pána pro všechno ), který, jak se ukázalo, je vysloužilý mašinfíra na penzi. A tak se mi dostalo odpovědi na každou moji všetečnou otázku. Takovéto informace k provozu parních lokmotiv a vůbec k provozu na kolejích, jsem zatím nikde ještě nedostal. Pravda je, že jsme se docela dost zakecali a on chudák prošvihnul včas otevřít čekajícím místnost s modelovou železnici, ale zvládl toto malé fópá s klidem se slovy " podle mých hodinek jdu na čas". Prostě stará škola.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

Do Lužné se dá dojet všemi možnými dopravními prostředky, ale hlavně vlakem dle příslušného jízdního řádu.

Pár informací :
ČD muzeum Lužná u Rakovníka
otevřeno : 27.4. - 31.5. + 1.9. - 28.10. SO + NE + Sv
1.6. - 31.8. denně mimo PO
9.30 - 17.00
vstupné : 80,-

GPS : 50°8´43.996"
13°46´31.997"

Zpět na “Zajímavá místa v České republice”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů