Co s pneu?

motorky, které patří hlavně na silnici...
Uživatelský avatar
Štepán
Příspěvky: 18
Registrován: sob 04. dub 2020 11:16:59
Moto: BMW R1200RT (2006)

Re: Co s pneu?

Příspěvekod Štepán » stř 03. čer 2020 13:17:31

Díky za odpověď. Tak nakonec je opravdu vyměnim. V carservisu zjistili, že jsou z roku 2011 a už dost jeté, jsou to nějaké Micheliny. Doporučili mi Metzeler Roadtec Z8 Interact. Podle recenzí se zdají být dobré.
Kolo mám provizorně zalepené knotem. :-)

Uživatelský avatar
Charlie
Příspěvky: 3424
Registrován: úte 27. led 2009 22:55:04
Moto: BMW R1200GS ADV

Re: Co s pneu?

Příspěvekod Charlie » úte 02. čer 2020 8:43:37

Ahoj Štěpáne,

osobně bych pneu přezul za nové. Když použiješ Ultraseal, tak si tím zaděláš ráfky zevnitř a případně i čidla TPMS.

Nedám dopustit na pneu Metzeler Tourance - dlouhý nájezd a sqělé vlastnosti na mokru. Pozor existuje ještě verze Metzeler Tourance EXP - větší přilnavost ale 1/2 nájezd.

Nikdy bych už nechtěl Michelin Anakee - na mokru jsou nevyzpytatelné.

Charlie ;)

Uživatelský avatar
Štepán
Příspěvky: 18
Registrován: sob 04. dub 2020 11:16:59
Moto: BMW R1200RT (2006)

Co s pneu?

Příspěvekod Štepán » ned 31. kvě 2020 17:43:33

Ahoj.
Tak jsem po 14 dnech vytáhl motorku na projížďku. Ale skončil jsem za druhou křižovatkou. Zadní kolo totálně prázdné. Celou dobu byla na centrálním stojanu, takže si myslím, že pomalu ušla. Ve vzorku jsem nalezl jeden ohlazený hřebík a pak ještě něco, co vypadá jako vpich, možná od kamínku. Dofoukal jsem to a otestoval. Celkem to drží, najel jsem s tím 270 km. Druhý den jsem zkontroloval tlak a byl na polovině.
Jezdím už dlouho (tohle je moje 3. moto), ale nikdy jsem nepíchl. Takže jsem toto neřešil. Zadní gumu jsem chtěl po sezóně stejně vyměnit. Co je nejlepší v této situaci - opravit/nacpat do toho ultraseal a dojezdit/vyměnit za novou? V případě nové pneu, co by jste doporučili?

Díky za rady.


Zpět na “ON ROAD”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů