BMW R1200RT - nenastartuje

motorky, které patří hlavně na silnici...
Uživatelský avatar
Jarda BMW R1200RT
Příspěvky: 7
Registrován: pon 03. říj 2022 21:28:16
Moto: BMW R1200RT

Re: BMW R1200RT - nenastartuje

Příspěvekod Jarda BMW R1200RT » úte 10. led 2023 23:37:53

A poslední - palivové vstřikovače fungují dobře a dlouhá odstávka ani starý benzín se na nich negativně neprojevily (nebyly zalepené).
Dále výměna brzdové kapaliny je u těchto prvních pilotních strojů R1200RT z roku 2005 náročnější, musí se odvzdusnovat někde pod nádrží a demontovat nádrž, na rozdíl od novějších rťaků, u kterých výměna brzdové kapaliny je vyřešena jednodušeji než odvzdušňovací pod nádrží..

Uživatelský avatar
Jarda BMW R1200RT
Příspěvky: 7
Registrován: pon 03. říj 2022 21:28:16
Moto: BMW R1200RT

Re: BMW R1200RT - nenastartuje

Příspěvekod Jarda BMW R1200RT » úte 10. led 2023 23:28:06

Ještě doplnění, z průběhu opravy jsem dostával že servisu videa a mohl se tak on-line sledovat opravu z dálky a vše odsouhlasování. Mají transparentní přístup k zákazníkovi a moc se mi tento přístup líbil..

Uživatelský avatar
Jarda BMW R1200RT
Příspěvky: 7
Registrován: pon 03. říj 2022 21:28:16
Moto: BMW R1200RT

Re: BMW R1200RT - nenastartuje

Příspěvekod Jarda BMW R1200RT » úte 10. led 2023 23:21:46

Ahoj,
mám nové informace a slíbil jsem, že dám vědět - tak už mám motorku v autorizovaném servisu BMW. Ještě ji tam mají, do konce tohoto týdne bude BMW hotová. Kromě odstranění problemu s nenastartovanim dělají základní servis spojený s výměnou kapalin. Problém byl v palivovém čerpadle, které je vlivem starého benzínu zatuhlé a netoči se. Navíc jsou rozpadlé gumové boční třmeny na čerpadle. Bude vyměněno za nové+výplach palivového systému nádrže (v nádrži po odsátí byl šlem). Nebýt dlouhého stání a starého benzínu v nádrži, dalo by se říci, že by čerpadlo fungovalo i nadále. Jinak je motorka v krásném stavu. Je prý chycený i palivoměr, zatím však ukazuje, budu sledovat, kdyby nastal problém, nechám odstranit při dalším servise. Bohužel originální celé cerpadlo je dost drahé, proto i celková oprava vyjde na vysokou částku, ale s tím se u tak drahého stroje musí předem počítat.

Uživatelský avatar
Jarda BMW R1200RT
Příspěvky: 7
Registrován: pon 03. říj 2022 21:28:16
Moto: BMW R1200RT

Re: BMW R1200RT - nenastartuje

Příspěvekod Jarda BMW R1200RT » stř 12. říj 2022 9:35:10

Ahoj Charlie, díky za informaci, že ve starších Rtckach byly hezky znělé dvou klaksony. Zajímalo by mě, proč je dali pryč. Ještě jsem si také všiml, že u prvních nebyl znak BMW mezi řídítky, jen taková černá záslepka. Na modelech 2006 již byl vidět originál znak BMW. Další rozdíl na modelech 2005 byly elegantní bílé pružiny přední i zadní (při bližším pohledu to bylo takové elegantní), na modelu 2006 již byla přední pruzina černá a zadní stříbrná...opět podle mne krok k horšímu.....ale je to jen pocitově....baví mě sledovat změny, ale to už se vzdaluji od tematu... díky :-)

Uživatelský avatar
Charlie
Příspěvky: 3424
Registrován: úte 27. led 2009 22:55:04
Moto: BMW R1200GS ADV

Re: BMW R1200RT - nenastartuje

Příspěvekod Charlie » pon 10. říj 2022 17:36:25

Ahoj Jardo,

starší RTčka troubí parádně. Jsou tam 2 šnekové klaksony 510 Hz a 420 Hz.

Charlie ;)

1.jpg

Uživatelský avatar
Jarda BMW R1200RT
Příspěvky: 7
Registrován: pon 03. říj 2022 21:28:16
Moto: BMW R1200RT

Re: BMW R1200RT - nenastartuje

Příspěvekod Jarda BMW R1200RT » ned 09. říj 2022 20:43:14

Ahoj Charlie,
určitě dám vědět a napíšu. Každá informace týkající se údržby těchto krásných strojů se hodí, jakmile budu mit v Listopadu opravenou motorku doma, hned napíšu. Také jsem zjistil, že tato motorka má takový výrazny klakson jako by dvotonovy - jako když zatroubí jednovkova Octavia. Mě se moc líbí. Někde jsem četl krytiku na tento zvuk(nevím proč), tak v roce 2006 již měl klakson jiný zvuk, takový jako když zatroubí Felicie. Podle mne evidentně krok vedle. Zajímavý detail.....

Uživatelský avatar
Charlie
Příspěvky: 3424
Registrován: úte 27. led 2009 22:55:04
Moto: BMW R1200GS ADV

Re: BMW R1200RT - nenastartuje

Příspěvekod Charlie » ned 09. říj 2022 11:00:38

Ahoj Jardo,

zajet s tím do BMW servisu je rozumné řešení. Dej sem pak prosím vědět pro ostatní, jak se podařilo závadu vyřešit.

Charlie ;)

Uživatelský avatar
Jarda BMW R1200RT
Příspěvky: 7
Registrován: pon 03. říj 2022 21:28:16
Moto: BMW R1200RT

Re: BMW R1200RT - nenastartuje

Příspěvekod Jarda BMW R1200RT » čtv 06. říj 2022 21:19:39

Ahoj Charlie,
díky moc za gratulaci a za příspěvek. Motorka je v úplně originálním stavu a byla parkovana a garazovana ve vile, tak dodelavany alarm nebo tajný vypínač tam asi nebude. Podle mne to bude buď 1) problém s palivovou soustavou nebo 2) v motorce byla prázdná a vybitá baterie a byla tam dlouhodobě připojena přes zásuvku originální nabijecka BMW - v návodu se píše, že připojení nabíječky přes zásuvku do motorky, kde je úplně vybitá baterie může vézt k poškození el.obvodu 3) myl jsem to sice opatrně tlakovou myčkou, ačkoliv jsem si dodatečně přečetl, že se to nemá a možná jsem něco porušil.
Prošel jsem spoustu informací na internetu, a vzhledem k počtu stupňů volnosti řešení problému došel jsem k názoru, že by to sebralo spoustu času (toho je dnes nejméně) a navíc by to nemuselo vést k úspěchu a ještě bych mohl takovouto raritní motorku pokazit.Jsem sice zručný a hodně věcí si udělám sám, ale takovouto motorku již prostě nejde opravovat byť v dobré víře amatersky. Proto jsem zavolal do BMW, kde jsem se objednal v Listopadu do servisu. Hned mi řekli, že pokud tam je starý benzín, mohou být zalepené i vstřikovače, čerpadlo, filtr...vše proveri, případně vyčistí a udělají další potřebný servis....tak mám klid na duši, že problém za mne vyřeší odborníci, kteří mají vše potřebné i kdyz to bude něco stát... taková to vzácnost si to zaslouží....s motorkou újedu za rok pár km, mám ji jen pro radost, protože se mi moc líbí a konečně jsem našel pro svou vysokou postavu ten pravý stroj...

Uživatelský avatar
Charlie
Příspěvky: 3424
Registrován: úte 27. led 2009 22:55:04
Moto: BMW R1200GS ADV

Re: BMW R1200RT - nenastartuje

Příspěvekod Charlie » stř 05. říj 2022 19:52:50

Ahoj Jardo,

gratuluji k novému stroji a přeji ať Ti dělá jen radost.

Takto na dálku se nelehko radí. Je možné, že má motorka dodělávaný alarm popř. skrytý vypínač na čerpadlo? Než se pustiš do rozebírání, tak to raději ověř.

Když zapneš zapalování, tak zabzučí benzínové čerpadlo v nádrži?

Jak píšeš o umytí, použil jsi vysokotlakou myčku?

Charlie ;)

Uživatelský avatar
Jarda BMW R1200RT
Příspěvky: 7
Registrován: pon 03. říj 2022 21:28:16
Moto: BMW R1200RT

BMW R1200RT - nenastartuje

Příspěvekod Jarda BMW R1200RT » úte 04. říj 2022 10:26:45

Ahoj a zdravím všechny příznivce motocyklů BMW,
tak jsem si splnil sen a pořídil raritní cestovní motocykl BMW R1200RT (piemontrot) registrovaný v květnu roce 2005 jeden z prvních. Mám k němu i veškerou dokumentaci. Je zajímavé, že v dobovém manuálu z roku 2005 ještě chyběla informace o příplatkovém systému ESA, tak chybějící stránky BMW poslalo majiteli v srnu 2005 dodatečně (tento motocykl ESA má). Tehdejší cena konkrétně tohoto motocyklu byla v Německu 17500 EURo při tehdejším kurz 29,8 Kč bylo cca 520.000,- Kč. Neskutečná částka při tehdejších platech. Raritní je v tom, že je po prvním majiteli a má najeto skutečných jen 3800 km! Motorka tedy většinu času stála v garáži a tomu odpovídá stav. Naposledy byla v provozu krátce v roce 2019 – 40 km - pro zajištění TK.
Motocykl jsem dovezl domů, umyl jej, dolil 10 l prémiového benzínu od Eurooil (nádrž byla téměř prázdná a podle čuchu v ní bylo evidentně staré palivo). Pak jsem dal novou baterii a zkusil nastartovat. Startér s motorem točí, ale motorka nenastartuje. Myslím, že to bude mít spojitost s dlouhým odstavením motorky a souvislost se starým palivem, které mohlo někde něco ucpat…..? Vzhledem ke stavu kilometrů a perfektnímu stavu neočekávám, že by byl problém v nějaké vadné komponentě – svíčky, čerpadlo…..i kdy se mohu mýlit. Mohl bych Vás poprosit o radu, co jednoduchého udělat, prověřit, vyčistit aby motorka zase jezdila. 3000 km najelo podle TUV v letech 2005 -2011, pak už nájezdy jen na STK – pár km za 2 roky. Majitel onemocněl a nemohl motocykl užívat a předloni zemřel….nyní ho prodala jeho paní.. Díky moc za Vaše rady předem!!


Zpět na “ON ROAD”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů