Vyhněte se kolonám s Google Maps. Konkurence pro RDS-TMC

johnyk12r
Příspěvky: 4
Registrován: ned 31. črc 2011 20:29:19

Re: Vyhněte se kolonám s Google Maps. Konkurence pro RDS-TMC

Příspěvekod johnyk12r » čtv 04. srp 2011 19:21:46

Charlie, taky si myslím, že navigovat na motorce mobilem je nic moc. I když já někdy používám nokii E75, režim pouze šipka a za jak dlouho bude odbočka smisek . Na mapu na disp. vubec nestihám koukat a ani to pod slídou na tankvaku není pořádně vidět.... nebo skládací klasika mapa či vytištěné a očíslované mapy s trasou z mapy.cz a jenom měním :D

Uživatelský avatar
Charlie
Příspěvky: 3424
Registrován: úte 27. led 2009 22:55:04
Moto: BMW R1200GS ADV

Re: Vyhněte se kolonám s Google Maps. Konkurence pro RDS-TMC

Příspěvekod Charlie » ned 31. črc 2011 21:29:09

Osobně jsem to na telefonu vyzkoušel.

Potřebuješ k tomu telefon, který má web prohlížeč a datové připojení GPRS/EDGE/3G.

Funguje to, ale spolehlivost údajů se mí zdá stejná jako u RDS-TMC. Ve čtvrtek jsem míjel v protisměru kolonu cca 15 km dlouhou a ze zvědavosti jsem se na Google Maps podíval. A co mysliš? Mapa ukazovala, že je silnice O.K. a o žádné koloně nevěděla. Přitom takto dlouhá kolona tam musela vznikat několik desítek minut.

Nevýhodou Google řešení je také nutnost on-line připojení k internetu. V místě bez GSM pokrytí Ti tak nebude fungovat ani zobrazení map ani dopravní informace.

Na motorce bych se používání telefonu jako navigace vyhnul.

Charlie ;)

johnyk12r
Příspěvky: 4
Registrován: ned 31. črc 2011 20:29:19

Re: Vyhněte se kolonám s Google Maps. Konkurence pro RDS-TMC

Příspěvekod johnyk12r » ned 31. črc 2011 20:35:02

Na čem toto bude nejlépe pracovat? Nemáte někdo něco v merku? Ještě mě zajímá čitelnost údajů při jízdě na moto...většinou, z toho co jsem zkoušel, to je problém :(

Uživatelský avatar
Charlie
Příspěvky: 3424
Registrován: úte 27. led 2009 22:55:04
Moto: BMW R1200GS ADV

Vyhněte se kolonám s Google Maps. Konkurence pro RDS-TMC

Příspěvekod Charlie » úte 26. črc 2011 11:49:31

Vyhněte se kolonám s Google Maps. Přichází konkurence pro RDS-TMC

Google integroval do své počítačové i mobilní mapové aplikace novou funkci, která ukazuje aktuální hustotu provozu na nejdůležitějších komunikacích. Data jsou navíc velmi aktuální a výrazně přesnější než u RDS-TMC.

google.jpg

Přenos aktuálních dopravních informací do mobilních zařízení není žádnou novinkou, o bezproblémovém fungování služby RDS-TMC si ale můžeme prozatím nechat jen zdát. Zajímavou alternativou tak mohou být od této chvíle Google mapy, které nově zobrazují hustotu provozu na nejdůležitějších komunikacích.

Nová funkce je dostupná jak na počítači, tak na mobilech (Android, iOS). Aktuálnost dopravních informací by pak měla být oproti RDS-TMC výrazně lepší, data jsou stará jen několik minut. Informace pochází nejen od partnerských společností, ale také od dobrovolníků, u kterých Google anonymně sleduje pohyb a po analýze vypočítává, zda nejsou zrovna v dopravní zácpě.

mapa.jpg

U webové aplikace je možné kromě sledování aktuálního provozu zjistit také předpokládanou hustotu dopravy v libovolném dni a čase. Podobně je tomu například u funkce inteligentních tras u klasických navigací. Hlavním lákadlem u Google map jsou ale aktuální dopravní informace, které by se ve spojení s Google navigací mohly do budoucna stát tím nejlepším nástrojem pro cestování za volantem.

Zdroj: idnes.cz


Zpět na “DOPLŇKY A PŘÍSLUŠENSTVÍ”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů