Alarm na motorku

Uživatelský avatar
ciba
Příspěvky: 8
Registrován: ned 25. zář 2011 19:37:29
Moto: BMW K1200LT
Bydliště: Brno

Re: Alarm na motorku

Příspěvekod ciba » pát 30. zář 2011 19:14:42

Hele ,já taky něco takového hledal a našel jsem třeba tohle.
Ten za 2 389 Kč ,bych řek že jde.
http://www.elektroo.cz/cz/produkty/gpse ... 288539687/

Uživatelský avatar
radosek
Příspěvky: 12
Registrován: úte 30. srp 2011 17:20:08
Bydliště: Měšice u Prahy

Re: Alarm na motorku

Příspěvekod radosek » čtv 08. zář 2011 13:30:46

Charlie píše:Kluci,

znáte někoho, kdo by pomocí GSM/GPS lokátoru svoji motorku opět našel? Mám za to, že v laboratorních podmínkách to funguje, ale ke stutečné praktičnosti jsem skeptický.

Podle mne je nejlepší a nejlevnější zabezpečení dobrá pojistka.

Jsem také příznivcem dobrého mechanického zabezpečení, tedy např. zabetonované oko + řetěz ABUS, a to vše těsně mezi motorkou a zdí, tak aby loupežníci jen tak nemohli použít kleště, rozbrusku apod. + kombinace s domovním alarmem. Vytvořit jim tedy takovou mechanickou přakážku, která je zdrží alespoň tak dlouho, aby mohlo dojít k zásahu majitele nebo bezp. agentury po spuštění alarmu.

Charie ;)


Amen...

Jenom doplním, že pokud to vyhledávací zařízení umí pracovat i jako dokumentace cesty (například ten již zmíněný SPOT), tak to využiju i pro klid rodiny, když vyjedu někam "mimo civilizaci"...

Jinak kombinaci mechanického a elektronického zabezpečení podepisuji...
... i učený z motorky spadl...

Uživatelský avatar
Charlie
Příspěvky: 3424
Registrován: úte 27. led 2009 22:55:04
Moto: BMW R1200GS ADV

Re: Alarm na motorku

Příspěvekod Charlie » čtv 08. zář 2011 8:47:17

Kluci,

znáte někoho, kdo by pomocí GSM/GPS lokátoru svoji motorku opět našel? Mám za to, že v laboratorních podmínkách to funguje, ale ke stutečné praktičnosti jsem skeptický.

Podle mne je nejlepší a nejlevnější zabezpečení dobrá pojistka.

Jsem také příznivcem dobrého mechanického zabezpečení, tedy např. zabetonované oko + řetěz ABUS, a to vše těsně mezi motorkou a zdí, tak aby loupežníci jen tak nemohli použít kleště, rozbrusku apod. + kombinace s domovním alarmem. Vytvořit jim tedy takovou mechanickou přakážku, která je zdrží alespoň tak dlouho, aby mohlo dojít k zásahu majitele nebo bezp. agentury po spuštění alarmu.

Charie ;)

1.jpg

2.jpg

Uživatelský avatar
radosek
Příspěvky: 12
Registrován: úte 30. srp 2011 17:20:08
Bydliště: Měšice u Prahy

Re: Alarm na motorku

Příspěvekod radosek » stř 07. zář 2011 22:27:03

Díky za tip. Mě by se ale hodilo něco, co by bylo v sezóně použít i jako sledování trasy motorky... Ten SPOT mě moóoc láká... Musím se zastavit v Modleticích a probrat to v Touratechu... Pokud ale nebude umět komunikovat s nějakou ústřednou jako Getronic, budu muset jít do toho Getroniku...
S fotkami a kamerovými záznamy mám špatnou zkušenost. Když měli kluci na BMW vrakovišti nainstalované kamery, které zaznamenaly nezvané návštěvníky a záznamy přinesli na Policii, ať ty hajzlíky zlodějský Policie zjistí a sejme, tak je orgáni poslali do kšáá se slovy, že to není dostatečně průkazný materiál a že pro ně nemohou nic udělat... Z toho mi plyne, že pokud mi do garáže nevleze zrovínka někdo, koho znám, tak mi ta fotka kromě památky na motorku neposlouží k ničemu... ale třeba se pletu... doufám...

Stejně ale dík za tip.

Radosek
... i učený z motorky spadl...

Uživatelský avatar
jksajdl
Příspěvky: 100
Registrován: ned 27. bře 2011 23:01:20

Re: Alarm na motorku

Příspěvekod jksajdl » stř 07. zář 2011 19:37:30

Nevím, jak alarm na moto, ale v garáži mám Jablotron a jsem spokojen. Na pohybovém čidle alarmu je i kamera, která nezvaného návštěvníka vyfotí a toto foto pošle MMSkou na mobil... (zatím vždy poslala jen mé foto, když jsem zapomněl odblokovat :D )

Uživatelský avatar
radosek
Příspěvky: 12
Registrován: úte 30. srp 2011 17:20:08
Bydliště: Měšice u Prahy

Alarm na motorku

Příspěvekod radosek » stř 07. zář 2011 18:57:07

Zdravím,
blíží se doba "zimního odložení" motorky do garáže na týden i více. Rád bych motorku i garáž zabezpečil. Díval jsem se na nabídky motoalarmů, které jdou spřáhnout i se zabezpečením garáže. Sháním něco, co umí komunikovat pomocí GSM sítě a ještě lépe ve spolupráci se sítí GPS.
Nabízí se například Gemini s modelem GEMINI - GSM/GPS - 7855MY, Motoalarm Getronic s modely 971 a 997, ale třeba i tuzemský Jablotron...

SPOT, který dodává napřiklad Touratech je sledovací zařízení, které dokáže motorku sledovat, ale s alarmem například domovním, pravděpodobně nekomunikuje.

Mě zatím vychází jako nejpřijatelnější a nejpoužitelnější i při cestování GT Alarm od Getronic...

Máte někdo zkušenost s takovýmto zabezpečením ???

Díky Radosek
... i učený z motorky spadl...


Zpět na “DOPLŇKY A PŘÍSLUŠENSTVÍ”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti