Stránka 1 z 1

Re: Zimní pneumatiky na motocykly

Napsal: stř 05. čer 2019 17:09:27
od Barbora07
Já ti nevím, ale raději bych dal přednost od mitasu https://www.bolder.cz/moto-pneu

Re: Zimní pneumatiky na motocykly

Napsal: stř 16. lis 2011 19:53:07
od sup
Charlie díky.
K videu:
Takové krásné Géeso a takhle s ním klepat o zem, chudinka :plac:. Navíc se mi zdá že se to udává někde na zamrzlé hladině, bál bych se že motorku utopím.

K tématu:
Jsem si vědom že můj dotaz byl trochu neobvyklý, že u nás se většinou motorky na zimu dávají spinkat. Také jako ty nerad motky prosoluji (následek - nefunkční, zkorodované konektory, sežraný hliník atd). Ale mám ještě to prastaré Káčko. Je neprodejné ale plně funkční. Mám k němu vztah a tak s ním občas jezdím offroad výlety abych si udržoval fyzičku. Hodlám namontovat vyšší blatníky a trochu terénní gumy. Sice je to těžký cesťák ale s tím se nějak poperu. Rád se na tom projede i syn. Otázkou je zdali seženu vhodný rozměr gum. No a když nové gumy tak bych samozřejmě chtěl aby vyhovovali "zimnímu předpisu" :?:.

Re: Zimní pneumatiky na motocykly

Napsal: stř 16. lis 2011 12:53:24
od Charlie
Ahoj Franto,

osobní zkušenost se zimní pneu na moto nemám. Přišlo mi škoda ničit motorku na nasolených českých silnicích.

Zimní moto-pneu vyrábí např. firma HEIDENAU.

Charlie ;)


Zimní pneumatiky na motocykly

Napsal: stř 16. lis 2011 9:35:47
od sup
Jezdím i v zimě a tak bych, když je na vozovce sníh nebo led, měl mít obuty zimní gumy, jak jsem pochopil z informací o příslušném zákonu. Ne že bych to vyhhledával, ale občas to člověk neodhadne a najednou sněží nebo mrzne. Tedy gumy se symbolem sněhové vločky a znakem M S (mud snow), navíc se vzorkem min 4mm hlubokým. Tomu normální silniční pneumatiky které mám nevyhovují. Nemám zkušenosti z těma špuntovejma gumama co někteří z nás mají (většinou) na Géesech. Jsou takové gumy zimní? S těmy znaky jak jsem popsal? Mitas, Metzeler, nebo které? Předem díky za informaci. Franta Vorel.