Zapojení navigace F800Gs

Dakars
Příspěvky: 9
Registrován: stř 11. srp 2010 21:18:16

Re: Zapojení navigace F800Gs

Příspěvekod Dakars » čtv 21. bře 2013 23:29:10

Mám Zumo 210. Jo ta světla už mi také napadla, ale spíše hledám sofistikovanější řešení. Každopádně děkuji za rady :-).

Nepřijdu-li na nic, na jaře dám ještě vědět. Díky :-).

Uživatelský avatar
Charlie
Příspěvky: 3424
Registrován: úte 27. led 2009 22:55:04
Moto: BMW R1200GS ADV

Re: Zapojení navigace F800Gs

Příspěvekod Charlie » stř 20. bře 2013 8:42:04

A co to máš vlastně za navigaci? Já jsem vyzkoušel několik GARMINů a nikdy s tím takový problém nebyl.

Až budeš mít moto v Praze tak se ozvi, zkusíme to proměřit. Mohlo by pomoct umělé navýšení klidového odběru GPSky a ošálení řídící jednotky GSa.

Pokud by to nepomohlo, tak varianta brod - relátko na světla.

Charlie ;)

Dakars
Příspěvky: 9
Registrován: stř 11. srp 2010 21:18:16

Re: Zapojení navigace F800Gs

Příspěvekod Dakars » úte 19. bře 2013 22:31:34

Všechno se zprvu jeví jak má, vypneš klíček zhasne navigace, zapneš klíček zapne se navigace. Systém je nastavený ovšem tak, že nechá přes oba konektory (zásuvka vedle klíčku, i konektor na baterce) protékat určité minimální napětí, kterým se dá chytrou nabíječkou dobíjet a udržovat baterie i s vypnutým zapalováním. Toto napětí ale chroupá nabíječka navigace, je-li ke konektorům trvale připojena. Bohužel ten odběr je asi tak malý, že počítač tyto zásuvky neodpojí, ani před tím, než se baterie vybije do takové míry, že už se nedá moto nastartovat, tak jak píše příručka. Mám to vyzkoušené, zapojím-li nabíječku do zásuvky vedle klíčku, nebo do konektoru na baterce, nebo přímo na baterku, vždy po 10ti dnech moto nenastartuji.
Tak to ať mi potom někdo vysvětlí :-) hlava mi to nebere, jinak já jsem z Prahy, ale bmw parkuji ve Varech u rodičů.

Uživatelský avatar
Charlie
Příspěvky: 3424
Registrován: úte 27. led 2009 22:55:04
Moto: BMW R1200GS ADV

Re: Zapojení navigace F800Gs

Příspěvekod Charlie » úte 19. bře 2013 21:33:06

Ahoj,

to je teda divný. :sok: Ten konektor se má automaticky odpojovat. To znamená, že když máš k němu připojenou GPS a vytáhneš klíčky ze zapalování, tak ta GPS se nikdy nevypne?

Odkud jsi, mohli bychom to proměřit. Ten vypínač bych neřešil, budeš na to muset myslet. To už je lepší vyřešit to relátkem.

Charlie ;)

Dakars
Příspěvky: 9
Registrován: stř 11. srp 2010 21:18:16

Re: Zapojení navigace F800Gs

Příspěvekod Dakars » úte 19. bře 2013 21:05:50

Charlie, mockrát děkuji za odpověď, bohužel musím napsat, že uvedený konektor mám a samozřejmě jsem jej chtěl využít, ale již po týdnu zapojení nabíječky na tento konektor, jsem moto nastartoval jen s obtížemi. :-(
Nyní mám zakoupen malý a nenápadný vypínač, kterým budu při delší odstávce moto nabíječku od elektroinstalace odpojovat, nic jiného už mne nenapadá, jen mi je divný, že by to v bmw až takhle nedotáhli dokonce :-(.

Uživatelský avatar
Charlie
Příspěvky: 3424
Registrován: úte 27. led 2009 22:55:04
Moto: BMW R1200GS ADV

Re: Zapojení navigace F800Gs

Příspěvekod Charlie » pon 18. bře 2013 22:02:42

Ahoj,

pro připojení GPS je u BMW F800GS u akumulátoru připraven CAN BUSem řízený konektor, který sám po vypnutí zapalování odpojí GPS od napájení. Protikus pro tento konektor se dá u BMW koupit pod objednacím kódem 80000611656.

Tak dej pak vědět, jak se Ti to povedlo zprovoznit.

Charlie ;)

1.jpg
tyto šrouby je potřeba demontovat

2.jpg
to je ten konektor pro připojení GPS

3.jpg
takto konkentor vypadá, když z něj sudnáš krytku

4.jpg
to je ten protikus

Dakars
Příspěvky: 9
Registrován: stř 11. srp 2010 21:18:16

Zapojení navigace F800Gs

Příspěvekod Dakars » pon 18. bře 2013 21:34:07

Už dlouho si lámu hlavu jak co nejlépe zapojit nabíječku navigace k elektroinstalaci motocyklu. Chtěl bych jí zapojit natrvalo, tak abych nemusel pokaždé zastrkovat zap zástrčku do zásuvky. Problém je ovšem v tom, že zapojím-li trvale nabíječku přes zásuvku, tak díky systému CAN-bus po týdnu nepoužívání motorky, motorku nenastartuji :-(.
Poradí někdo?


Zpět na “DOPLŇKY A PŘÍSLUŠENSTVÍ”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti