Zkušenost s ochranou pneu proti defektu VIPSEAL

Uživatelský avatar
Páťa
Příspěvky: 436
Registrován: úte 04. říj 2011 10:34:49
Moto: BMW R1200GS ADV
Bydliště: Sulice

Re: Zkušenost s ochranou pneu proti defektu VIPSEAL

Příspěvekod Páťa » pát 20. čer 2014 12:12:24

Tak jsem zase o jednu zkušenost bohatší.
Moje níže popisované problémy s chováním motorky při rozjíždění a pak ve vyšší rychlosti měly nakonec úplně jiný důvod než Vipseal. Po různých pokusech jsem přistoupil k reklamaci přední pneu a jak se posléze ukázalo, byl to ten kámen úrazu, který mě 4 měsíce pronásledoval.
Pneu mělo v dezenu běhounu nepatrnou bouli, která způsobovala vibrace, kmitání a celkový neklid.
V současnosti mám stejná nová pneu jako před rokem a před odjezdem do Skotska jsem opět nasadil Vipseal.
Vše je, jak má být. I díky tomu byl návrat z Amstru v pohodě.

Tím pádem beru své předešlé závěry zpět a kdo se na cestách bojí defektů, nechť použije Vipseal jako já.

Páťa cervenacek :)

Uživatelský avatar
Páťa
Příspěvky: 436
Registrován: úte 04. říj 2011 10:34:49
Moto: BMW R1200GS ADV
Bydliště: Sulice

Zkušenost s ochranou pneu proti defektu VIPSEAL

Příspěvekod Páťa » ned 25. srp 2013 8:22:23

Kdo neznáte VIPSEAL, tak pro Vás zkusím lehce popsat.
Je to kapalná směs, která se v předepsaném množství na jednotlivé pneu vpraví ventilkem do pláště. Rotací kola při jízdě se stejnoměrně nanese na vnitřek pláště ( v šíři cca 6 - 7 cm ) a tam dlouhodobě zůstane. když se třeba týden nejede, malinko zteče, ale pak se jízdou zase vrátí na své místo.
Při defektu, který vznikne propíchnutím do průměru asi 5 mm ( možná i víc, ale to už si nepamatuji ) tlak v pneu kapalnou směs vytlačí otvorem a ta okamžitě zvulkanizuje. A jede se bez problémů dál.
Potud je VIPSEAL určitě dobrý pomocník.
S Pepou jsme oba letos před Balt Tourem přezuli stejné pneu a aplikovali VIPSEAL.
Pepa nezaznamenal na začátku a ani v průběhu cesty vůbec žádnou změnu v chování své motorky, za to já jsme od prvních kilometrů měl pocit, že moje motorka v malé rychlosti jakoby "šmajdá" a od 70 km výše řídítka vibrovala jak o život.
No, ale co dělat s problémem v Estonsku.
Když jsme se vrátili domů začlo kolečko různých převažování a dovažování a také rozprav s prodejcem pneu. Ten požadoval pro možnou reklamaci pneu odstranění VIPSEALu.
A tak jsem nakonec odstranění podstoupil a zdá se, že je po problému.

RESUME - Kapalná směs v pneu bez snímače tlaku ( případ Pepovi motorky ) lze snadno vyvážit, kdežto v pneu se snímačem tlaku ( můj případ )se směs s váhou snímače jaksi záhadně pere a to zřejmě způsobuje zmíněný problém.

ZÁVĚR - VIPSEAL JE SKVĚLÁ POMŮCKA, ALE BOHUŽEL JEN PRO NĚKOHO.

Páťa :(
Naposledy upravil(a) Páťa dne pát 20. čer 2014 12:16:31, celkem upraveno 1 x.


Zpět na “DOPLŇKY A PŘÍSLUŠENSTVÍ”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů