Jakou čelovku?

Mach.002
Příspěvky: 11
Registrován: pon 26. říj 2009 10:02:04

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod Mach.002 » ned 04. bře 2012 12:13:27

Já mám tuhle http://www.kronium.cz/led-celovky-zebra ... d_431.html :yes: malá lehká,dá se nosit celý večer na krku po kempu atd.Jedna tužková,myslím super volba.Baterie jsem si do toho koupil tyhle.http://www.kronium.cz/baterie/sanyo-ene ... d_353.html Drží dlouho proud,nevybijí se tak rychle jako běžné nabíjecí. :yes: :yes: Stačí mi dvě tužkové a mám pokoj na léta.
BMW K 1200 GT-08

Uživatelský avatar
sup
Příspěvky: 80
Registrován: sob 09. kvě 2009 9:36:50
Bydliště: Dolánky nad Ohří

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod sup » pon 31. říj 2011 22:44:26

Čelovka mně moc zajímá. Ale jsem asi moc náročnej. Sháním primitivní čelovku, ne drahou, funkce zapnout / vypnout (snad bych snesl i jedno blikání a možná i dvě intentzity), možnost výměny gumy, robustnější konstrukce, prostě čelovku na práce v garáži, nic překombinovaného, nic "kosmického". Měl jsem čelovku u které se musel přejet celý program abych se dostal k vypnutí (asi 6x cvaknout, člověk si potřebuje krátce posvítit a musí cvakat jak pominutej). Samozřejmě se to brzy rozpadlo, to už nemluvím o problému z gumou, začla se natahovat jak žížala na trhací zkušebně. K vzteku. Poraďte prosím. :idea: Shimi, nemají něco takového hasiči? Ahoj Franta Vorel.

Uživatelský avatar
Charlie
Příspěvky: 3424
Registrován: úte 27. led 2009 22:55:04
Moto: BMW R1200GS ADV

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod Charlie » pon 31. říj 2011 20:41:51

Konečně lze pro čelovky Petzl zakoupit dobíjecí accu blok - Petzl Accu Core.

Petzl Core představuje výbornou alternativu normálním bateriím používaných v čelovkách. Tento článek akumulátoru lze snadno vložit do svítilny během pár vteřin a nahradit jím tři klasické LR03/AAA baterie. Akumulátor s Lithium Ion Polymerovou technologií zaručuje životnost ekvivalentní přibližně 900 kusů klasických baterií. Navíc vyniká výbornými vlastnostmi při používání za velmi nízkých teplot. Akumulátor lze pohodlně nabít libovolnou USB nabíječkou: k mobilnímu telefonu, multimediálnímu zařízení, solárním panelem, připojením k přenosnému zdroji energie či počtači atd.

- Kompatibilní s modely: TIKKINA2, TIKKA 2 PLUS, ZIPKA 2 PLUS, TIKKA2, ZIPKA2 a TIKKA 2 XP
- programovatelný režim svícení softwarem OS
- snadné dobíjení pomocí USB
- sníží zatěžování životního prostředí
- hmotnost: 30 g
- pohodlné vkládání do čelovky
- výborné vlastnosti při nízkých teplotách

Charlie ;)


Uživatelský avatar
shimi
Příspěvky: 473
Registrován: ned 08. úno 2009 23:32:07
Bydliště: Tišice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod shimi » stř 06. led 2010 11:41:09

no tak ta je fakt vymáklá a ta značka je mercedes mezi čekovkama,spousta outdoor kamarádů tuhle značku používá, a dokonce sem tuhle značku viděl i v dokumentu o horolezcích a těm už na tý čelovce asi celkem záleží,asi by napoužívali žádnou z Lidlu jako třeba já loool ,takže kdyby ste třeba nevěděli kde se na ní podívat tak tady je odkaz na jednoho známího kluka,jeho ceny nedovedu posoudit jinde sem na ní nekoukal

http://www.offroad-outdoor.cz/index.php ... kup_root=3

Uživatelský avatar
Charlie
Příspěvky: 3424
Registrován: úte 27. led 2009 22:55:04
Moto: BMW R1200GS ADV

Jakou čelovku?

Příspěvekod Charlie » úte 05. led 2010 21:13:39

Ahoj přátelé,

řešil jsem pořízení čelovky a protože jsem s tím neměl, žádnou praktickou zkušenost, tak jsem těžce vybíral a naštěstí vybral dobře.

Na čelovku jsme měl tyto požadavky:
- lehká a skladná
- napájení na AAA baterie
- bílá LUXEON dioda s přepínáním výkonu
- červená dioda se stalým i blikacím módem
- robustní naklápěcí konstrukce
- možnost rozptýlení světla
- cena do 1500 Kč

Pořídil jsem tedy Petzl Tikka 2 XP.

Po 14 dnech používání mám k této čelovce pouze jedinou výhradu a kdybych se znovu rozhodoval, tak opět koupím tuto.

Pokud tedy sháníte něco se stejnými požadavky jako já, tak Tikka 2 XP mohu s klidným srdcem doporučit.

Charlie ;)
Přílohy
celovka.jpeg


Zpět na “DOPLŇKY A PŘÍSLUŠENSTVÍ”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti