Scottoiler-univerzalni mazac retezu

Uživatelský avatar
shimi
Příspěvky: 473
Registrován: ned 08. úno 2009 23:32:07
Bydliště: Tišice
Kontaktovat uživatele:

Re: Scottoiler-univerzalni mazac retezu

Příspěvekod shimi » stř 14. črc 2010 22:24:56

no jo taky když na tom jezdíš jak důchodce loool loool musíš taky někdy trochu zatáhnout za plyn :D

Dan
Příspěvky: 283
Registrován: pát 13. úno 2009 13:37:40
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele:

Re: Scottoiler-univerzalni mazac retezu

Příspěvekod Dan » pon 12. črc 2010 20:21:49

no byla na to svolavaci akce, protoze se ty smejdy od CZ trhaly. :green:
no opatrne si dovoluji rict ze by tech tak 60tkm mohla dat. byla opravdu jeste porad v dobrem stavu. budes muset chvilku vydrzet...
:-Dan
"Efekt jak hovado a účel žádnej"
http://picasaweb.google.com/Dan.f.style

Uživatelský avatar
shimi
Příspěvky: 473
Registrován: ned 08. úno 2009 23:32:07
Bydliště: Tišice
Kontaktovat uživatele:

Re: Scottoiler-univerzalni mazac retezu

Příspěvekod shimi » pon 12. črc 2010 18:30:29

takže ti tam po těhlech kilákách dali zadarmo novou řetězovku jo? takto je dobrý néé,tak to zase bude doba než se dozvím kolik vydrží řetězovka se scottoilerem,ale asi vydrží hodně když tahleměla přez 40Tkm tak to nová asi najede klidně přez 50tisíc což je naprosto užasný :palec:

Dan
Příspěvky: 283
Registrován: pát 13. úno 2009 13:37:40
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele:

Re: Scottoiler-univerzalni mazac retezu

Příspěvekod Dan » pon 05. črc 2010 15:44:01

Musel jsem test predcasne ukoncit!!

ale ne proto ze by byla retezova sada vytahana az na zem ale proto ze byla na sadu SVOLAVACI AKCE od BMW.
retez tam byl original od te doby co motorku mam a mel najeto 41.150km coz je uplne luxusni vysledek. ja bych tu sadu jeste dlouho nemenil, retez se nedal nejak moc odtahnout od rozety a sam jsem ho musel napnout jenom jednou. jinak stacilo kdyz na to koukli v servisu.

takze znovu a od zacatku ;), test pokracuje...
:-Dan
"Efekt jak hovado a účel žádnej"
http://picasaweb.google.com/Dan.f.style

Uživatelský avatar
shimi
Příspěvky: 473
Registrován: ned 08. úno 2009 23:32:07
Bydliště: Tišice
Kontaktovat uživatele:

Re: Scottoiler-univerzalni mazac retezu

Příspěvekod shimi » stř 13. led 2010 19:12:32

jo tak 7x delší životnost je asi blbost,jelikož průměrně řetězovka s uplně běžnou udržbou což je sem tam stříknout spejem vydržá na takhle silná motorce tak těch 20tkm a že by stim mazáním najel 140tkm je asi blbost,ale jestli ti vydrží alespoň těch 50tkm tak je to naprostá bomba,už jen proto že jsi na ten řetěz za celou dobu nemusel ani šáhnout :palec: a na kolik tisíc km ti vydrží těch 0,5l toho oleje??? když sem ještě jezdil na motorce s řetězem tak mě sprej kterej stál tak kolem těch 300,- vydržel tak na 5-6tkm takže tak 4 spreje na řetězovku :ucenec:

Dan
Příspěvky: 283
Registrován: pát 13. úno 2009 13:37:40
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele:

Re: Scottoiler-univerzalni mazac retezu

Příspěvekod Dan » stř 13. led 2010 15:42:51

Feedback-Scottoiler

Co rict na univerzalni mazac po jedne sezone a ujetych s nim 19.000km?
ze je jeste asi moc brzo na nejaky podrobny vyklad.

retezova sada ma ted celkove 31.500km najeto, to me do ted zadna jina sada tak dlouho nevydrzela. a porad vypada dobre. ja jsem retez ani jednou nenapinal, mozna v servisu ho napinali ale neni to znat. mazac je tak nastaveny tak ze ho doplnuju kazdych 1000km, takze s tim zadna velika prace neni. na retez se nelepi zadny/malo prachu a kdyz tak ho vezmu na benzince vapkou a je to. par kapek je vzdicky na motorce-kufru-rafku ale olej jde vapkou dobre odstranit.
1/2 L toho oleje stoji kolem 10.-€, relativne mala investice na prodlouzeni zivotnosti retezove sady.

Takze z me strany palec nahoru :yes:

P.S.: ted uz jsem jenom zvedav jak dlouho tam doopravdy vydrzi. vyrobce slybuje az 7x delsi zivotnost ale tomu sam neverim ;)
:-Dan
"Efekt jak hovado a účel žádnej"
http://picasaweb.google.com/Dan.f.style

Uživatelský avatar
stenlys
Příspěvky: 24
Registrován: pát 17. črc 2009 18:16:15
Moto: BMW R1200GS ADV 90 JAHRE
Bydliště: Zábřeh
Kontaktovat uživatele:

Re: Scottoiler-univerzalni mazac retezu

Příspěvekod stenlys » pon 20. črc 2009 21:38:30

[b][/bZdarec !

pokud by z Vás někdo potřeboval kvalitní čistidlo na řetěz tak prosím zde
:yes:
http://www.chemical.freepage.cz/nova-stranka-10715/
Stenlys

HonzaGS
Příspěvky: 123
Registrován: čtv 26. úno 2009 7:55:03

Re: Scottoiler-univerzalni mazac retezu

Příspěvekod HonzaGS » úte 28. dub 2009 6:44:15

tak můj postup jak mažu řetěz:

co potřebujem:
-centrální stojan,
-rozprašovač
-karton
-hadr
-nejlépe i kompresor
-petrolej
-olej na řetěz
-štětec
-vaničku

Motorku dám na centrální stojan, do kartonu vyříznu díru ve tvaru U (až do kraje) tu navlíknu na osu mezi pneu a rozetu abysme si nezadelali kolo... , pod zadni rozetu a pokud možno i největší část řetězu umístíme vaničku, kam bude vše odtékat. Do rozprašovače nalejem petrolej. Rozprašovačem vždycky stříkneme na řetěz na rozetě... chvilku to "šmrdlám" štětcem a pak ještě jednou ostříknu tim petrolejem (můžete trošku zprudka aby to mělo trošku tlak) - všechno staré mazivo se krásně odplaví a řetěz je jak nový.. tohle opakujte na celém řetězu... až to je hotovo, je třeba se zbavit zbytků petroleje,... to je nejlepší vyfoukat kompresorem, chvilku nechat ležet, otřít hadrem, a znovu vyfoukat...
zase chvíli nechat a pak už se jde na nanášení oleje ve sprayi... po nanesení to tak po 10minutách utřeme hadrem (aby se bordel nechytal na přebytečné mazivo) - olej se sám dopravil na potřebná místa - tj mezi články, kde ho prostě hadrem nejsme schopni utřít...
tak a je na 1000km zase pokoj :)

někdo řetěz jen maže ale nečistí... to nemá v podstatě žádný smysl... spíš naopak... na nečistoty nalepené na řetězu udělá další lepivý povlak, takže se články nemažou, naopak se izolují a navíc se vytváří brusná pasta, která ještě zkracuje životnost řetězu....

nepoužívejte hlavně benzín atd... rozpouští gumové kroužky na řetězu - petrolej ne...

Dan
Příspěvky: 283
Registrován: pát 13. úno 2009 13:37:40
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele:

Re: Scottoiler-univerzalni mazac retezu

Příspěvekod Dan » pon 27. dub 2009 21:02:05

a jake mas zkusenosti heneno? ja mam ted tak 4000km najeto od montaze a to se neda moc rict. tak strasny jak rikal shimi to neni,ted to mam na "3"ce kdyz je tak teplo a paar kape je dicky na rafku nebo motorce, ale to od tech blbych spreju bylo taky a strasne spatne se to dostavalo dolu,ted to vezmu vapkou a je to. doplnuju asi tak jazdych 1000-1100km.
na co ja jsem zvedavi je, jestli to opravdu prodlouzi zivotnost retezove sady.
uvidime jak se to vsechno vyvine...
:- Dan
:-Dan
"Efekt jak hovado a účel žádnej"
http://picasaweb.google.com/Dan.f.style

henena

Re: Scottoiler-univerzalni mazac retezu

Příspěvekod henena » pon 27. dub 2009 20:52:27

Mám namontováno od loňského srpna,budu muset ještě seštelovat dávkování,ale opravdu dobrá věc!Dovezl mi to synovec z Anglie - ušetřila jsem nějaké korunky,které pak dala Žlábkovi za montáž! :D

Uživatelský avatar
shimi
Příspěvky: 473
Registrován: ned 08. úno 2009 23:32:07
Bydliště: Tišice
Kontaktovat uživatele:

Re: Scottoiler-univerzalni mazac retezu

Příspěvekod shimi » sob 21. bře 2009 17:30:34

nedávno sem v prácimělna opravu Tigra kterej tuto vychytávku měl namontovanou a ta motorka byla uplně celá od oleje,naprosto příšerný,i ten člověk co na tom přijel byl celkem slušně promazán,ale jak zde bylo už napsáno asi je to o seštelování,všechno se dá vychytat do uplné spokojenosti,a když jsem měl ještě varadero tak jedna z věcí co mě hodně štvala na dovolený bylo právě to pitomí mazání řetězu,někdy sme mazali i víckrát deněa to byl vážně opruz a motorka špinavá uplně strašně,takže já už bych řetěz nikdyna motorce nechtěl ;)

Uživatelský avatar
Charlie
Příspěvky: 3424
Registrován: úte 27. led 2009 22:55:04
Moto: BMW R1200GS ADV

Re: Scottoiler-univerzalni mazac retezu

Příspěvekod Charlie » sob 21. bře 2009 15:40:49

Pokud si tuto vychytávku chcete pořídit v Čechách, tak ji prodává firma SENSORMET, která je partnerem našeho klubu.

Zde je odkaz: http://www.sensormet.cz/?Title=Scottoiler&

Charlie ;)

Slavek
Příspěvky: 1
Registrován: ned 08. bře 2009 19:24:23

Re: Scottoiler-univerzalni mazac retezu

Příspěvekod Slavek » pát 20. bře 2009 21:42:28

Mel jsme to na Varaderu, naprosta spokojenost, kdyz si clovek pohraje s davkovanim, tak je retez krasne cisty a namazany jak miminko a kotorka neni zasrana od oleje. Chce to si s tim trosku hrat ... Ale spokojenost byla naprosta ...

Dan
Příspěvky: 283
Registrován: pát 13. úno 2009 13:37:40
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele:

Scottoiler-univerzalni mazac retezu

Příspěvekod Dan » pát 20. bře 2009 10:43:21

Zdravim vsechny v prvnim jarnim dnu.

Vim ze nema kazdy moznost vyuzivat vyhodu kardanu a zabyvat se otravnym cistenim a mazanim retezu, tak jsem se vas chtel zeptat jestli ma nekdo zkusenost s timhle univerzalnim mazacem? http://www.scottoiler.de

Vyrobce slibuje nekolika nasobnou zivotnost retezu. Ja jsem to ted namontoval na GSo a sam jsem zvedavej na vysledky. Instalace byla jednoducha a da se za 2 hodky zvladnout. Prodava se to kolem 120.-€. V dlouhodobe testovaci fazi budu sledovat vyhody toho systemu. :o

Dan

SCOTTOILER.JPG
SCOTTOILER1.JPG
:-Dan
"Efekt jak hovado a účel žádnej"
http://picasaweb.google.com/Dan.f.style


Zpět na “DOPLŇKY A PŘÍSLUŠENSTVÍ”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů