Vychytávky2go - víceúčelové tuby a víčka

Uživatelský avatar
Charlie
Příspěvky: 3424
Registrován: úte 27. led 2009 22:55:04
Moto: BMW R1200GS ADV

Vychytávky2go - víceúčelové tuby a víčka

Příspěvekod Charlie » pát 20. srp 2010 8:54:53

Pod ruku se mi nedávno dostalo několik původem izraelských „vychytávek“ z kategorie užitečných zbytečností, které se však mohou leckomu hodit. Dnes se s vámi podělím popisem a zkušenostmi s víceúčelovými tubami Keep2go a víčky Cap2go. Obojí vyrábí firma Bluedesert a obojí se relativně nově dováží i na český trh.

keep2go_1.jpg

Keep2go jsou jednoduché průhledné plastové tuby z polyetylénu se zakulaceným dnem, ne nepodobné zkumavkám. Nápadně se podobají polotovarům ze kterých se následně do forem vyfukují PET lahve. Takhle nějak vypadá polotovar PET lahve než dostane svůj finální tvar a obrysy. Byl to tedy šikovný nápad. Stačilo přidat vhodné víčko.

keep2go_2.jpg

Tuby Keep2go se vyrábí ve třech velikostech a několika barvách, včetně zcela čiré varianty. Informace o nabízených velikostech/objemech se ale různí. Výrobce udává tři objemy – 40, 60 a 80 ml. Já jsem měl k dispozici tři tuby, z toho jednu o objemu 20 ml (malý panák) a dvě tuby různé velikosti ale stejného objemu 40 ml (standardní panák) o různém průměru. Jedna z těch 40 ml (delší a užší) má náš standardní „PET“ závit o průměru 28 mm. Ta druhá, kratší s větším průměrem pak o malinko širší, u nás méně běžný závit, o průměru 30 mm. Tento závit je naopak běžný u zahraničních PET lahví (např. voda Evian a jiné). Pozor tedy při nevhodně namíchaném setu. Budu-li mít tub víc, tak víčka nemusí být zaměnitelná! Tuby ne zcela naplněné plavou na hladině.

I víčka se vyrábí v několika barvách. Navíc díky očku lze tuby za víčko kamkoliv zavěsit nebo připnout - k batohům, na klíče, na opasek, sedací úvazek apod. Když už jsem zmínil ty „panáky“, tak jen doplním, že Bluedesert nabízí i víčko bez očka, ve variantě s otevíracím ventilem typu „push/pull“, které by právě pro určitý druh obsahu (alkohol a jiné kapaliny) mohlo být šikovnější. Na náš trh se ale nedováží.

cap2go_1.jpg

Co se týká odolnosti, tuby jsou nárazuvzdorné a díky šroubovacím plastovým víčkům i vodotěsné. Obojí jsem dostatečně vyzkoušel v praxi a mohu konstatovat, že tuby vydrží i nedbalé zacházení, pády i poměrně hrubou sílu. Větší z tub jsem nakonec uzavřenou přejel na kameni několikrát tam a zpět 1,5 t osobním vozidlem. Tuba včetně víčka přežila bez ztráty těsnosti. Má pouze několik povrchových škrábanců a otlačenin.

Tuby můžete použít na uskladnění opravdu čehokoliv, všude tam kde je nežádoucí přístup vlhkosti, nebo potřebujete mít pohromadě drobné věci, aby se vám nerozsypaly a nevytratily. Například zápalek, prostředků první pomoci, bankovek, léků, soli, cukru, sirupu, koření, šampónu, potřeb na šití, rybářských potřeb, cigaret nebo šroubků. Představivosti se meze nekladou. Tuby mají certifikace pro styk s potravinami a vyhovují i americkým bezpečnostním požadavkům TSA (Transportation Security Administration) vztahujícím se na letecký provoz, resp. věci které si mohu vzít na palubu letadla. V praxi to bude chtít nejspíš silnou povahu a pochopení pro zdržení, až letištní ostraha bude z vašeho batohu jednou rukou vytahovat divnou tubu s podezřelou tekutinou a druhou rukou bude otevírat pouzdro pistole. Pokud má někdo praktické zkušenosti z letiště, můžete se o ně podělit v komentáři pod článkem. Samotného by mě to zajímalo.

cap2go_3.jpg

Víčka s 28 mm závitem můžete navíc použít namísto víčka standardní PET lahve a tu pak opět kamkoliv zavěsit nebo připnout pomocí karabinky. I při lezení po skalách tak můžete mít malou PET lahev s pitím neustále po ruce – na úvazku, apod. Pokud by vás tato funkce zaujala ale tubu byste nevyužili, nabízí se samostatně pod názvem Cap2go dvě víčka (závit 28 mm a 30 mm) v setu s malou karabinkou (36 g) pro zavěšení. Jedno z víček sice pravděpodobně díky u nás nestandardnímu závitu nevyužijete, ale zbylé víčko s karabinkou může být praktickou a jednorázovou investicí na velmi dlouhou dobu. Životnost víčka bude dlouhá.

Závěrem snad krátké shrnutí. Praktičnost víčka Cap2go pomocí kterého zavěsíte nebo připnete jakoukoliv PETku v podstatě kamkoliv nebo k čemukoliv je značná a jistě se najde hromada lidí kteří jsou schopni tuto vychytávku využít. Trochu jiné je to u tub Keep2go. Zde bude velmi záležet na záměru a vlastních preferencích. Nabízí se totiž alternativy v podobě různých vodotěsných obalů a pytlíků nebo měkkých stlačitelných tub. Ne vše tak bude vhodné pro uskladnění v tubách Keep2go (např. krém na opalování), a naopak pro některé věci budou zase výbornou volbou (např. sirky, koření …). Určitě bude záviset i na užitečnosti s ohledem na poměr hmotnosti obsahu a vlastní tuby. Každopádně i tuby si své zákazníky naleznou a ty pak potěší svou nezničitelností a spolehlivostí.

Dodává: Keep2go.cz

cap2go_2.jpg

Autor článku P. Macháček

Zpět na “DOPLŇKY A PŘÍSLUŠENSTVÍ”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti