Kamera Epic HD Action

Uživatelský avatar
Charlie
Příspěvky: 3424
Registrován: úte 27. led 2009 22:55:04
Moto: BMW R1200GS ADV

Kamera Epic HD Action

Příspěvekod Charlie » sob 25. zář 2010 6:34:39

Mnozí jste řešili a mnozí ještě řešíte kameru, která by se hodila pro pořizování videa z vašich vyjížděk nebo okruhových radovánek. Jednu takovou jsem měl možnost otestovat. Jaký na mě udělala dojem?

16817.jpg

Už nějakou dobu máme k dispozici maličkou kameru OXE Portable Cam. Tahle mrňavá (cca 5 cm) věc je neuvěřitelná. Právě díky své zanedbatelné velikosti a váze je možné, za použití standardní stříbrné pásky, přidělat ji prakticky kamkoliv. Díky ní se povedlo pořídit zajímavé záběry jak z motorky, tak z akrobatického letadla i z vrtulníku. Nicméně doba pokročila a rozlišení 640 x 480 pomalu přestává stačit. Současnost si žádá HD!

EPIC0113.jpg

Stejný odvozce, tedy firma OXE, zařadil proto mezi své produkty i kameru s vysokým rozlišením. Má označení Epic HD Action Camera a k názvu se dá říct snad jen to, že přesně charakterizuje provedení i účel.

P1040232.jpg

Kamera zaznamenává širokoúhlé video buď v HD rozlišení 1280 x 720, nebo „ořezané“ 720 x 480, popřípadě 640 x 480 bodů ve formátu MP4. Samozřejmostí je i záznam zvuku. Kromě toho umí kamerka i nad očekávání solidní, osmimegové fotky. Díky použitému objektivu jsou ostré téměř v celé hloubce a vypadají opravdu až neskutečně dobře.

Strap_Mount.jpg

Praxe
Poprvé jsem kameru vyzkoušel při testu Streetfightera. Krabice obsahovala kameru, nízký držák se samolepící plochou, tříkloubový nástavec a držák pro uchycení páskou se sucháčem. Důležitým se ukázal manuál. Přeci jenom, možností nastavení je poměrně dost.

EPIC0018.jpg

A jak se předvedla kamera v praxi?
Trochu předběhnu, když naznačím, že k dokonalosti přece jen kousek chybí. Proč? Sám to nechápu, ale největší problém všech kamer, respektive jejich výrobců, je v uchycení. Tahle má několik různých úchytů, pro použití na motorce mě ale žádný nijak zvlášť neoslovil. Přeci jenom je potřeba počítat s velkými vibracemi a podle místa upevnění i s docela velkým náporem větru. Na druhou stranu, upevnit ji na kolo, cyklistickou přilbu, do auta a kdo ví kam ještě asi problém nebude. Proto opět přišla ke slovu léty prověřená a spolehlivá stříbrnice a taky držák navigace Garmin s přisosávátkem a platformou na kloubku.

První jízda, chvíle napětí a první záběry stažené do kompu. Po kliknutí na ikonku souboru se na celý (skoro;-) monitor rozlila plocha přehrávače a spustilo se opravdové HD video.
V tomhle bodě není Epicu co vytknout. Buřtík produkuje velmi kvalitní záběry, které daleko předčí předchozí verze. Konečně, posuďte sami (a to je už po komprimaci a tedy snížení kvality pro internet):



Podtrženo, sečteno
Kamera umí vynikající video v opravdu vysoké kvalitě. Ta se mírně snižuje za horších světelných podmínek, přesto se dá na motorce použít i v noci! Její upevnění chce trošku improvizace a šikovnosti, přece jen je každá motorka jiná. To si ale každý vychytá, protože videa za to stojí. Výborné jsou záběry snímající přístrojovku a svět vpředu skrz plexisklo. Kamera zaznamenává videjko v úhlu záběru 120 stupňů a s přehledem obsáhne všechny budíky, které přesto, že jsou jen pár cenťáků před objektivem, jsou perfektně ostré.
Ještě širší úhel, skoro 170 stupňů, mají úplně skvělé a efektní fotky. Jejich kvalita mě fakt ohromila.

EPIC0022.jpg

A co baterie? Nevyplatí se kupovat sebelepší „obyč“ baterky. Kamera na různé typy reaguje různě, jedna sada Sony AAA battery mně vydržela asi 4 minuty, jiné zvládnou x desítek minut. Osvědčily se dvě sady značkových nabíjecích a je po starostech. Vzhledem k rozlišení je jasné, že výsledné soubory jsou objemově hodně velké, proto skoro nemá smysl používat kartu pod 4GB.

Cena této kamerky je 6 774,- Kč s DPH.


Zdroj: motorkari.cz

Zpět na “DOPLŇKY A PŘÍSLUŠENSTVÍ”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů