Brembo New G Sessanta

Nejen ze světa BMW motocyklů...
Uživatelský avatar
Charlie
Příspěvky: 3256
Registrován: úte 27. led 2009 22:55:04
Moto: BMW R1200GS ADV

Brembo New G Sessanta

Příspěvekod Charlie » stř 12. kvě 2021 12:04:22

Známý prémiový italský výrobce brzdových soustav, dodávající své produkty i do nejprestižnějších a nejnáročnějších závodních podniků na dvou a čtyřech kolech, si mimosezónu zpestřil nákupem dvou konkurenčních značek a nyní představil zajímavý koncept – třmen s LED světly. K čemu to?

1.jpg

Brembo slaví letos 60 let od svého založení v roce 1961 a jako takový malý dáreček předvedlo koncept nazvaný New G Sessanta. New jako Nový, Sessanta jako 60, akorát k tomu géčku se mi nic přiřadit nepodařilo, tak jestli vás něco napadne, šup s tím do komentářů. Jde o brzdový třmen, jenž svým tvarem připomíná úplně první třmeny, jež Brembo v roce 1972 začalo vyrábět pro motocykly, tehdy se montovaly sériově do Laverd a Guzzin. Akorát že tehdy nesvítil.

O tom právě tenhle nový koncept je – o LED světlech. A propojení s telefonem i motocyklem. Informací není mnoho, vlastně jen to málo, co najdete ve videu. A prý by tato technologie měla být aplikovatelná na každý třmen, nejen tento. Ovládání světelných pásků je bezdrátové, spárujete si je s vaším mobilním telefonem a můžete si ladit barvu podle své nálady nebo barvy motorky. Anebo, když vylezete na setmělém parkovišti před obchoďák, si můžete rozsvícením brzd pomoci s nalezením svého stroje – když bude daleko, pomůže i GPS lokalizace, kterou koncept také disponuje.Barvy ale mohou být použity také ke komunikaci motocyklu s vámi a okolím, na videu můžeme vidět varovnou funkci, akorát tedy není úplně jasné, jestli půjde o rozblikání v případě nouzového brzdění, nebo třeba když se teplota v brzdách bude blížit nějakému kritickému bodu. Ale asi by šlo vyřešit obojí. Výrobce uvádí také Lock & Unlock bezpečnostní systémy, tak že by se třmen dokázal „zakousnout“ a měli jste ho jako parkovací brzdu? Nebo že by tak činil v případě snahy o odcizení? To jsou všechno jen spekulace, tisková zpráva je hodně povrchní a ani to video, které si můžete prohlédnout v úvodu, není zrovna do detailů. Ale je to koncept a nikoli sériový produkt, takže se to dá pochopit. Takový nástin, co všechno se dá na brzdovém třmenu vymyslet. Pro výkonnostní používání to ale samozřejmě moc nebude, u motorek s hodně namáhanou brzdovou soustavou šetříte každý gram a především se snažíte chladit, co to dá, takže tam si těžko budete na brzdy něco přidávat. Ale na cesťák, cruiser či skútr, proč ne?
zdroj: Motorkari.cz

Zpět na “Novinky / Zajímavosti”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host