Stránka 1 z 1

BMW chystá další dva přírůstky do rodiny R nineT

Napsal: čtv 25. srp 2016 10:04:38
od Charlie
Skrze kalifornský úřad pro ochranu ovzduší, u kterého musí být registrované každé prodávané motorové vozidlo, se dozvídáme o novinkách, které se teprve chystají. Tentokrát jde o dva nové modely BMW, spadající do populární modelové řady R nineT.

34812.jpg

Prakticky jediná oficiální informace, kterou v tuto chvíli máme, spočívá v názvech. Jeden stroj se bude jmenovat R nineT Pure a druhý R nineT Racer. Obě novinky se potom postaví ke stávajícím modelům, kterými jsou standardní R nineT a loni představený R nineT Scrambler.

2.jpg

Všechny čtyři motocykly budou mít samozřejmě i nadále společný základ šasi, stejně jako motor. Vzduchem chlazený dvouválcový boxer o objemu 1170 ccm si zachovává svůj výkon i pro příští rok a jedinou změnou je, že nově plní normu Euro 4.

3.jpg

Velká otázka zůstává, co přesně budou novinky Racer a Pure zač. Podle jistých patentových nákresů se přišlo na to, že jedna z motorek bude silně inspirována retro konceptem Lac Rose, který navazuje na speciály pro závod Paris-Dakar. Dle našeho odhadu by to mohl být právě model Racer.

4.jpg

Pure by potom mohl teoreticky být nějakým designově čistým café racerem ze staré školy. Minimalistické sedlo pro jednoho, zakončené krátkým „bobkem“ by už R nineT mělo a taková clip-on řídítka, kombinovaná třeba s malým větrným štítkem, by mu jistě moc slušela.

5.jpg

Jak to ale celé doopravdy bude, na to si musíme počkat do doby, než BMW učiní oficiální oznámení. Vzhledem k tomu, že oba nové modely mají přijít již jako modelové ročníky 2017, nemělo by jejich odhalení trvat dlouho.
zdroj: motorkari.cz