Protihlukový radar v Paříži

Nejen ze světa BMW motocyklů...
Uživatelský avatar
Charlie
Příspěvky: 3333
Registrován: úte 27. led 2009 22:55:04
Moto: BMW R1200GS ADV

Protihlukový radar v Paříži

Příspěvekod Charlie » úte 15. úno 2022 23:04:34

Vedení Paříže spustilo první protihlukový radar. Systém detekuje příliš hlasité motocykly a další vozidla, jejichž majitele poté automaticky pokutuje. Radnice jednoho z nejhlasitějších evropských měst tak podle serveru Guardian bojuje proti hlukovému znečištění. „Příliš hluku lidi otravuje, děláme to pro naše zdraví a lepší kvalitu života,“ říká náměstek pařížské starostky David Belliard a vysvětluje tím rozhodnutí města.

noise_radar_1.jpg

Úřady umístily první protihlukové zařízení na lampu ve 20. pařížském obvodě. V následujících měsících bude město testovat, jestli radar dokáže přesně identifikovat poznávací značky hlasitých motocyklů nebo automobilů. V případě úspěšného testu budou muset do konce roku radar schválit úřady. První pokuty plánuje Paříž rozdávat od roku 2023.

noise_radar_2.jpg

Současná legislativa úřadům podle serveru Guardian dovoluje pokutovat řidiče hlasitých vozidel. Policie ale musí disponovat potřebným vybavením a řidiče musí odhalit během jízdy. „Problém je, že policie má často jiné věci na práci,“ říká šéfka agentury, která je průkopníkem ve vývoji protihlukových radarů, Fanny Mietlicki.

noise_radar_3.jpg

Od ledna umístily úřady další protihlukové radary v regionu Ile-de-France, který obklopuje francouzské hlavní město, a dále ve městech Nice a Lyon. V Paříži radnice nainstaluje druhý radar v únoru. Více než 5,5 milionu lidí je v Paříži vystaveno hluku, který přesahuje 55 decibelů, to je mnohonásobně víc než v Londýně nebo Římě.

noise_radar_4.jpg

zdroj: Český rozhlas

Zpět na “Novinky / Zajímavosti”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti