Na Pražském okruhu bude brzy další měření rychlosti

Povídání nad šálkem dobré brazilské kávy na volná témata.
Uživatelský avatar
Charlie
Příspěvky: 3419
Registrován: úte 27. led 2009 22:55:04
Moto: BMW R1200GS ADV

Na Pražském okruhu bude brzy další měření rychlosti

Příspěvekod Charlie » ned 18. lis 2018 10:18:44

Už brzy se na Pražském okruhu dočkáme nového měření rychlosti. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) má navíc v plánu nasadit dvojitou kontrolu řidičů, kteří zde překračují rychlost. Jde totiž také o hluk, který trápí obyvatele okolních domů. Kdy kontroly začnou, ale zatím není jasné.

1.jpg

V tuto chvíli Ředitelství silnic a dálnic vyhlásilo veřejnou soutěž o firmu, která se na měření rychlosti a následné spolupráci s policií bude podílet. Zatím víme jen to, že jde o zakázku za asi 20 milionů korun. Víme ale také, kde a proč bude nové měření zavedeno. Jde o úsek 512 Jesenice – Vestec, kde je dnes povolena maximální rychlost 100 km/h. Není to tak úplně kvůli bezpečnosti, ale hlavně kvůli hluku.

Právě v této rychlosti totiž auta neprodukují tolik hluku, aby to vadilo obyvatelům okolních domů. Jenomže řidiči zde rychlost velmi často překračují, někteří dokonce o několik desítek kilometrů v hodině. Proto se mluví o tom, že ŘSD chce v tomto vybraném úseku zavést jak úsekové měření, tak rovněž statické.

Důvod dvojí kontroly je prostý. ŘSD, ale i policie mají s úsekovým měřením dobré zkušenosti. Ale velmi často se stává, že řidiči dodrží předepsanou rychlost jen mezi kamerami a pak znovu přidají. Tomu se ale úředníci v tomto úseku právě kvůli hluku chtějí vyhnout. Kromě tohoto nového je další úsekové měření v provozu už řadu let v tunelech Lochkov a Cholupice. Podle policie zde velmi dobře funguje a řidiči si dávají na rychlost dobrý pozor. O tom, kdy bude nové měření rychlosti zprovozněno, vás budeme včas informovat.

zdroj: seznam.cz

Zpět na “Kavárna u jedné stopy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host