Říjnový výlet na Lipno

Cestování po České republice.
Uživatelský avatar
Charlie
Příspěvky: 3424
Registrován: úte 27. led 2009 22:55:04
Moto: BMW R1200GS ADV

Re: Říjnový výlet na Lipno

Příspěvekod Charlie » úte 09. říj 2012 6:40:18

Super tip na výlet :palec:

Charlie ;)

Uživatelský avatar
Páťa
Příspěvky: 436
Registrován: úte 04. říj 2011 10:34:49
Moto: BMW R1200GS ADV
Bydliště: Sulice

Re: Říjnový výlet na Lipno

Příspěvekod Páťa » pon 08. říj 2012 15:25:52

lipno.jpg
pozor aby se Vám nezatočila hlava
Ještě ilustrační foto

Uživatelský avatar
Páťa
Příspěvky: 436
Registrován: úte 04. říj 2011 10:34:49
Moto: BMW R1200GS ADV
Bydliště: Sulice

Říjnový výlet na Lipno

Příspěvekod Páťa » pon 08. říj 2012 15:00:39

Ahoj kamarádi.
V sobotu 6.10. jsem podnikl jednodenní výlet na Lipno. Protože je to lokalita velice atraktivní a budu na ni dlouho vzpomínat, přináším pro Vás pár postřehů.
Klasická cesta z předměstí Prahy přes České Budějovice až na Lipno měří 188 km a v pohodě se dá ujet za 2,5 hodiny. Samozřejmě nejhezčí je poslední úsek z Větřní do Frymburka, kde je minimální provoz a úplně nová silnice klikatící se mezi již zabarvenými stromy :palec: .
Obec Lipno je známá lyžařským střediskem Kramolín. V něm je od letošního léta otevřena nová atrakce nesoucí název Lávka v korunách stromů. Popisovat detailně je asi zbytečné, ale pro milovníky dalekých výhledů z ptačí perspektivy a obdivatele umu našich stavitelů opravdu vřele doporučuji. Vstupné je 150,- kč na osobu a za dalších 50,- kč je možno sjet dolu tobogánem smisek ( zpět se může samozřejmě i po svých ). Ve stručnosti se jedná o dřevěnou konstrukci zpevněnou ocelí, která Vás od přístupové cesty s pokladnou pozvolna dovede širokou lávkou mezi stromy až do výšky cca 25 m a pak vystoupáte do konečných 40 m kruhovou konstrukcí o průměru nějakých 15 m. Po obejití kruhové vyhlídky v nejvyšším patře je možno z těch 25 m sjet po zadnici dolu černou rourou. Dostat se na tuto atrakci je možno buď lanovkou z centrálního parkoviště nebo hezkou procházkou ( max 1,5 km ) lesem z bočního parkoviště nad novou solitérní zástavbou. Hladový turista se pod lávkou může občerstvit v místním bufáči. Další příjemné zpestření výletu je lanové centrum a bobová dráha u dolní stanice lanovky. Bobová dráha je s nasednutím dole a vytažením do nejvyššího místa, takže obsolvujete celé kolo. Když se nebrzdí, tak to jsou slušný fofry ( já jsem posera cervenacek a tak jsem trochu přibržďoval a moje drahá polovička na mě zezadu stále dorážela ).
Po absolvování Lipna doporučuji přejezd přes přehradu a po příjemně se klikatící nové silnici dojet do Fryndavy. Z ní vede dál jediná možná cesta do lesů směr na Vítkův Hrádek
( značeno též jako Vítkův Kámen ). Tam Vás čeká mimo zříceninu hradu s prý nejkrásnější vyhlídkou na Lipenské jezero ( opravdu stojí za to ) také občerstvení u Svatého Michala :palec: . Jedná se o luxusně opravený statek s hotovkami i minutkami za rozumnou cenu. Mohu doporučit kulajdu a řízek s bramborovým salátem.
Pro milovníky dobré kávy a zákusku s notnou dávkou historie a romantiky na závěr doporučuji buď zastávku v Českém Krumlově nebo ještě lépe v Táboře na náměstí :palec: ( kam se dá bez problémů zajet a zastavit přímo u cukrárny ) a tím výlet ukončit.
Takhle jsme to v naprostém klidu zvládli a po ujetí celkem 420 km jsme byli v půl sedmé doma.
Přeji, ať se Vám to také vydaří.
Páťa :)


Zpět na “Tuzemské cestování”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti