Rakousko - zabavení vozidla

Cestování mimo Českou republiku.
Uživatelský avatar
Charlie
Příspěvky: 3425
Registrován: úte 27. led 2009 22:55:04
Moto: BMW R1200GS ADV

Rakousko - zabavení vozidla

Příspěvekod Charlie » stř 28. úno 2024 10:42:44

Pokud v Rakousku pojedete nebezpečně rychle, zabaví vám natrvalo vozidlo a mohou ho prodat v aukci.

1.jpg

Jezdit do Rakouska je čím dál nebezpečnější. Tamní dopravní předpisy jsou přísné a pokuty a tresty jsou ještě přísnější. Teď se u našich sousedů pokuty opět zpřísnily, zejména za překročení rychlosti. Za to totiž bude možné zabavit vozidlo.

V Rakousku budou od 1. března 2024 platit nová pravidla pro řidiče. Jejich porušování bude navíc přísněji sankcionováno. Například v případech bezohledného a nebezpečného překročení rychlosti budou moci policisté na místě zabavit řidiči vozidlo. Bude to platit pro situace, kdy řidič překročí rychlost ve městě o více než 60 km/h a mimo město o více než 70 km/h. Řidiči bude samozřejmě na místě odebrán také řidičský průkaz.

V tomto případě pak budou muset rakouské úřady do dvou týdnů prověřit, zda jde o opakovaný přestupek anebo nikoliv. Pokud ano a v minulosti už měl řidič podobný přestupek, jeho zabavené vozidlo už mu vráceno nebude a bude prodáno v aukci.

Bez prověřování úřadů bude vozidlo hned zabaveno natrvalo a následně prodáno v aukci všem řidičům, kteří by překročili rychlost ve městě o víc než 80 km/h a mimo město o více než 90 km/h.

Rakouská vláda očekává, že nepůjde o výjimečné situace, ale ročně zabaví na čtyři stovky vozidel. Nová pravidla ale neplatí pouze pro rakouské řidiče, ale i pro všechny ostatní, týkat se tak bude i českých řidičů a jejich vozidel.

O něco mírnější bude situace, kdy řidiči překročí nejvyšší dovolenou rychlost ve městě o 40 km/h nebo mimo město o 50 km/h. V tu chvíli jim bude zabaven/zadržen řidičský průkaz.
zdroj: auto-mania.cz

Zpět na “Zahraniční cestování”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host