Slováci poskytují na dálnicích bezplatnou pomoc řidičům

Cestování mimo Českou republiku.
Uživatelský avatar
Charlie
Příspěvky: 3255
Registrován: úte 27. led 2009 22:55:04
Moto: BMW R1200GS ADV

Slováci poskytují na dálnicích bezplatnou pomoc řidičům

Příspěvekod Charlie » úte 07. dub 2015 13:32:45

Pracovníci slovenské Národní dálniční společnost (NDS) poskytují v rámci tzv. dálniční patroly bezplatnou pomoc v případě poruchy vozidla na dálnicích a rychlostních silnicích. Služba je zahrnuta v ceně dálniční známky a byla spuštěna těsně před Velikonocemi.

479001-gallery1-30pkq.jpg

„Tato služba je poskytována 24 hodin denně 365 dnů v roce,“ uvedl v úterý generální ředitel NDS Milan Gajdoš.

Slovenští řidiči v nouzi mohou kontaktovat telefonicky pracovníky NDS. Dálniční patrola zajistí například výměnu kola, odtah vozidla na nejbližší parkoviště nebo doplnění pohonných hmot potřebných k dojezdu na nejbližší čerpací stanici. "Služba má opodstatnění, je příspěvkem ke zvýšení bezpečnosti," uvedl Gajdoš.

Ve vozidlech dálniční patroly je k dispozici nářadí, přenosné dopravní značení, hasicí přístroje, prostředky k odstraňování ropných produktů, balíčky pro poskytnutí první pomoc a tzv. karty pomoci motoristům ve 13 jazycích. Službu zabezpečuje 14 vozidel, která jsou umístěna na různých místech Slovenska.

Policie si to chválí
Kromě technické pomoci řidičům v nouzi dálniční patrola zajistí také označení porouchaného vozidla dopravním značením, aby kleslo riziko kolize s projíždějícími vozidly.

Tuto formu pomoci řidičům ocenila i slovenská policie. "Pokud někdo zažil jen obyčejný defekt na dálnici, ví, že to vytváří nebezpečnou situaci. Platí to zejména na dálnici mezi Bratislavou a Trnavou, kde chybí odstavný pruh," uvedl policejní viceprezident Ľubomír Ábel.
zdroj: Borgis, a.s.

Zpět na “Zahraniční cestování”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host