Pokuta 2000 EUR za nepoužití směrovky v Rakousku

Cestování mimo Českou republiku.
Uživatelský avatar
Charlie
Příspěvky: 3164
Registrován: úte 27. led 2009 22:55:04
Moto: BMW R1200GS ADV

Pokuta 2000 EUR za nepoužití směrovky v Rakousku

Příspěvekod Charlie » čtv 02. čer 2016 9:09:09

Na cestě k moři pozor na vysoké pokuty v zahraničí. Šoféři tak musí dát pozor například na používání směrových světel v Rakousku.

Polizei_Oesterreich_MRD_09_2012_Hub.jpg.1810195.jpg

V Rakousku by řidiči kromě směrových světel, za jejichž nepoužití nově hrozí pokuta více než dvě tisícovky eur, neměli zapomínat na reflexní vesty.
Za nepoužívání směrových světel v Rakousku hrozí pokuta do výše 2180 Eur (téměř 60 tisíc korun). Tuto nejvyšší sankci uděluje policie v případě, když způsobíte dopravní nehodu či někoho ohrozíte na životě.
Reflexní vesty je nutné mít přímo ve vozidle a nikoliv v kufru. To se pokutuje například v Rakousku nebo Německu.

„Při cestě do Itálie musíte mít v povinné výbavě výstražnou vestu pro každého ve vozidle,“ uvádí ÚAMK na svých webových stránkách. „V Rakousku je vesta sice povinná jen pro řidiče, pro ostatní ve vozidle je však doporučená. Pokud ovšem budou muset na tamní silnici nebo dálnici zastavit a vystoupit z vozidla, je povinen mít reflexní vestu každý, kdo vůz opustí.“ Narozdíl od Česka je výstražná vesta v některých zemích nařízena dopravními předpisy a ne předpisem o výbavě vozidla.

Ve Slovinsku si musí řidiči dát pozor na pokutu za nevylepení dálniční známky, která může dosáhnout až 800 eur (21 600 korun). Při zaplacení pokuty za jízdu bez známky do osmi dnů se výše pokuty snižuje na polovinu. Podobné je to při zaplacení pokuty na místě. Ale to je jediná možnost snížení postihu, upozornil Vacek s tím, že na pokusy o usmlouvání nižší pokuty nahlíží policie ve Slovinsku jako na pokus o korupci.

Zdroj: MAFRA

Zpět na “Zahraniční cestování”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti