Letní oblečení

Uživatelský avatar
mirka
Příspěvky: 182
Registrován: úte 02. čer 2009 21:57:24

Re: Letní oblečení

Příspěvekod mirka » čtv 18. čer 2015 18:52:39

Před pár lety jsem si pořídila motorkářské džíny s kevlarem - trochu jako letní alternativu místo běžných motorkářských kalhot z Cordury a trochu proto, že se mi moc líbily i na "civilní" nošení. A pro ten "civilní" účel je používám mnohem častěji, ale spíš na podzim a v zimě, protože v létě je v nich docela teplo (a přijde mi, že i na motorce).

Zkušenosti s pádem z motocyklu naštěstí nemám žádné (a u toho, doufám, zůstane, protože mám skvělého řidiče). V tomto směru nemůžu funkčnost džín s kevlarem potvrdit ani vyvrátit.

Mirka :)

Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 5
Registrován: ned 24. kvě 2015 22:10:53
Moto: BMW F800GT
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Letní oblečení

Příspěvekod Krtek » stř 17. čer 2015 10:57:05

Jarda GT píše:...jezdim v kraťasech a triku s krátkýma rukávama (ovšem samozřejmě BMW)

Tak do toho bych asi nešel. Kdysi před lety jsem se vyválel jen v kalhotách a tričku, naštěstí při relativně malé rychlosti, ale i tak jsem byl sedřenej od hlavy až k patě... Takže asi zůstanu u kůže a membrán...
Nur tote Fische schwimmen mit dem Strom!

Uživatelský avatar
Jarda GT
Příspěvky: 30
Registrován: pát 23. kvě 2014 14:47:37
Moto: BMW K1200GT

Re: Letní oblečení

Příspěvekod Jarda GT » úte 09. čer 2015 15:06:29

Krtku jsem prase, ale jezdim v kraťasech a triku s krátkýma rukávama (ovšem samozřejmě BMW) smisek. Ale nejdál tak 50km. Prostě do hadrů se mi nechce. Zkrátka doufám že se válet nebudu. A když už jedu dál tak se holt potim v kůži :fuj:

Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 5
Registrován: ned 24. kvě 2015 22:10:53
Moto: BMW F800GT
Bydliště: Karlovy Vary

Letní oblečení

Příspěvekod Krtek » sob 06. čer 2015 12:02:25

V čem jezdíte v letních parných dnech?

Za normálních okolností používám membránové oblečení od firmy REV'IT kombinované s kompletním krunýřem od Dainese, ne které se nemohu ani v nejmenším stěžovat. Ale v těchto dnech je v tom poměrně teplo. A to i když shodím krunýř a jezdím jen s gelovými chrániči a páteřákem, které se dají vložit do bundy a kalhot. Takže se poohlížím po něčem příjemnějším.

Jak je to třeba s prodyšností kevlarových kalhot a mikin? A jaké máte zkušenosti s bezpečností když se, nedej bože, vyválím v takové mikině někde na silnici, v porovnání s Cordurou a balistickým nylonem, které se používají na "běžný" textil?

Díky za tipy a rady!
Naposledy upravil(a) Krtek dne stř 17. čer 2015 10:57:36, celkem upraveno 1 x.
Nur tote Fische schwimmen mit dem Strom!


Zpět na “DOPLŇKY A PŘÍSLUŠENSTVÍ”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů